Nerada se vzdávám, řekla Hlaváčková a vyřadila favoritku

US Open

10:48
NEW YORK - Tenistka Andrea Hlaváčková se ve třetím kole US Open potýkala se zraněným přitahovačem levého stehna, který si natáhla při dopoledním rozehrání. Chvílemi zvažovala, že zápas s turnajovou čtrnáctkou Marií Kirilenkovou z Ruska vzdá, ale nakonec se rozhodla jen víc riskovat a poprvé v životě postoupila ve dvouhře do osmifinále grandslamu.

Andrea Hlaváčková foto: ČTK

Bolavá noha jí dělala problémy. "Na začátku druhého setu jsem se vůbec nemohla hýbat do stran," prozradila Radiožurnálu. Vzdávat se jí utkání nechtělo. "Říkala jsem si, přece jí to neskrečuju. Nemám to moc ráda," poznamenala Hlaváčková.

Stříbrná olympijská medailistka ze čtyřhry už v prvním setu podávala za stavu 5:4 na vítězství, ale neuspěla a sadu ztratila 5:7. "Popravdě, do toho stavu jsem si vůbec neuvědomovala, že bych mohla vyhrát set. Ona tam zahrála moc dobře, nebylo si co vyčítat," řekla 82. hráčka světa.

O US Open čtěte více

Také vinou zdravotních problémů se snažila v dalším průběhu zápasu více útočit. "Po prvním setu jsem věděla, co musím zlepšit: přidat pár prvních servisů a nehrát výměny, ale jít do toho. Ukázat jí, že si to chci vyhrát.

Musela jsem co nejrychleji ukončovat hru," popisovala svou taktiku. Když při mečbolu skončil míček Kirilenkové v autu, Hlaváčková se radostí svalila na kurt a vychutnávala si postup. "Byl to největší extrém, jaký jsem na kurtu zažila při vyhraném zápase," dodala tenistka, kterou v osmifinále čeká největší favoritka Serena Williamsová.