Historický večer završily postupem. České hokejbalistky si zahrají o titul s Američankami

20:52
PARDUBICE - České hokejbalistky porazily v semifinále domácího mistrovství světa v Pardubicích Slovensko 2:0 a budou hrát v sobotu od 11:30 o zlato se Spojenými státy americkými. Ty vyřadily obhájkyně titulu Kanadu po výhře 3:2. Na duel českého týmu přišla do Tipsport areny historicky nejvyšší návštěva na světových šampionátech žen - 3217 diváků.

Utkání semifinále ženy MS v hokejbalu: ČR - Slovensko. Zleva radující se Češky Vendula Přibylová a Denisa Křížová. foto: ČTK

Svěřenkyně trenéra Karla Manharta se dostaly do vedení v osmé minutě, když se při hře čtyř proti čtyřem trefila od modré čáry Kateřina Němcová. Pojistky náskoku se obhájkyně stříbra z minulého světového šampionátu dočkaly 38 sekund před koncem druhé třetiny díky Anetě Lédlové. Kateřina Zechovská potřetí na turnaji udržela čisté konto.

České hokejbalistky oslavují vyhraný duel se Slovenkami a postup do finále.
Utkání semifinále ženy MS v hokejbalu: ČR - Slovensko. Zleva domácí Vendula...

Češky mají i na historicky šestém mistrovství světa jistou medaili. Po čtyřech bronzech a stříbru budou útočit na první zlato.

Od 21:15 budou hrát o finále v kategorii mužů Češi, které čeká rovněž Slovensko.

Mistrovství světa v hokejbalu v Pardubicích

MUŽI:

Semifinále: Kanada - Řecko 5:0 (3:0, 1:0, 1:0), 21:15 ČR - Slovensko.

O 5.-8. místo: Portugalsko - Indie 4:3 (3:2, 0:1, 1:0), USA - Švýcarsko 6:3 (2:1, 3:1, 1:1).

O 13. místo: Hongkong - Velká Británie 3:0 (0:0, 2:0, 1:0).

O 15. místo: Arménie - Kajmanské ostrovy 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

O 17. místo - 2. zápas: Libanon - Bermudy 3:2 (0:1, 0:0, 3:1), první zápas 6:1, Libanon skončil 17.

ŽENY:

Semifinále: ČR - Slovensko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 8. Němcová, 30. Lédlová. Vyloučení: 5:7, navíc Kežmarská (SR) 10 min. Bez využití. Diváci: 3217.

USA - Kanada 3:2 (0:1, 0:0, 3:1).

O 5. místo - 1. zápas: Itálie - Velká Británie 3:0 (0:0, 1:0, 2:0).

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...