Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Hertlův nejlepší zápas sezóny. Střelil dva góly a připsal si asistenci

7:40
NEW YORK - Hokejový útočník Tomáš Hertl odehrál nejlepší zápas probíhajícího ročníku NHL, když dvěma góly a jednou asistencí režíroval jednoznačnou výhru San Jose 7:0 nad Torontem. V sobotním programu soutěže přispěl ještě Andrej Nestrašil jednou trefou k výhře Caroliny 4:3 v prodloužení na ledě Columbusu.

I Tomáš Hertl se postaral o výhru San Jose. foto: AP

Skóroval i David Pastrňák, ale byl jediným střelcem Bostonu, který podlehl v Ottawě 1:2 v prodloužení.

Hertlovi, jenž měl před utkáním na kontě čtyři branky, prospělo přeřazení z pozice centra třetí řady na levé křídlo elitní řady San Jose. A český útočník v prvním utkání po změně ukázal své ofenzivní schopnosti. Nejdříve projevil šikovnost, když skvělým pasem z rohu kluziště uvolnil před brankou Patricka Marleau, který zvýšil na 3:0.

David Pastrňák oslavil návrat po dvou měsících vítězstvím Bostonu

Při svých gólech poté pražský rodák demonstroval sílu a dobrou orientaci v předbrankovém prostoru. V obou případech stál Hertl zaparkovaný na hranici brankoviště a dorážkami uzavřel skóre prostřední třetiny (4:0) i celého zápasu. Na druhé straně se utkání nepovedlo Romanu Polákovi. Český obránce si do tabulky pravdy připsal tři záporné body.

Nestrašil otevřel gólový účet v přesilové hře střelou z pravého kruhu a Carolina postupně zvyšovala vedení až na 3:0. Zdálo se, že hosté mají zápas pod kontrolou, jenže Columbus nakopla v závěru druhé části trefa v oslabení a zápas dotáhl až do prodloužení. V něm rozhodl o výhře Hurricanes Jordan Staal.

Pastrňák, který o den dříve nastoupil k utkání v NHL poprvé od 31. října, vyrovnal na začátku druhé třetiny tečí střely Zdena Cháry. Na další gól se čekalo až do prodloužení, v němž mohly rozhodnout oba týmy. Jenže zatímco střelu útočníka Bostonu Louie Erikssona zastavila tyč, tak z následného protiútoku se domácí Mark Stone nemýlil. V dresu Ottawy si připsal přihrávku u prvního gólu Milan Michálek.