Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Hertlova asistence Sharks nestačila. Dallas i Nashville si vynutili sedmý zápas

7:00
NEW YORK - Obě série semifinále Západní konference NHL rozhodne až sedmý duel. Hokejisté Dallasu si pokračování vynutili výhrou 3:2 v St. Louis a Nashville odvrátil konec sezony až v prodloužení vítězstvím 4:3 nad San Jose, za které si jednu přihrávku připsal Tomáš Hertl.

Útočník San Jose Sharks Tomáš Hertl (48) si hlídá kotouč před hráči Nashvillu Predators. foto: Reuters

Český útočník asistoval u úvodní branky zápasu, když puk poslal na modrou čáru Marcovi-Edouardovi Vlasicovi, jehož střelu tečoval Chris Tierney. Stejný hráč zvyšoval na 2:0, jenže rychle získaný náskok San Jose taky rychle ztratilo. Roman Josi a Ryan Johansen v rozmezí 16. až 22. minuty vyrovnali.

Další změna skóre nastala až v polovině třetí třetiny, v níž v přesilové hře dostal Logan Couture hosty opět do vedení. Ani tentokrát se ale z vedení San Jose dlouho neradovalo. Po krásné kombinaci celého útoku poslal Colin Wilson zápas do prodloužení, které v čase 62:03 rozhodl Viktor Arvidsson.

Dallas položil základ úspěchu v úvodní třetině, ve které se dostal do tříbrankového trháku. Skóre otevřel v páté minutě Mattias Janmark, za dvacet sekund zvyšoval náskok hostí Vernon Fiddler. Povedenou pasáž uzavřel gólem v přesilovce Jason Spezza a vyhnal na střídačku brankáře Briana Elliotta.

Od prostřední části převzalo iniciativu St. Louis, soupeře přestřílelo v posledních čtyřiceti minutách 28:7 a za aktivitu bylo odměněno trefami Alexandera Steena a Patrika Berglunda. Při závěrečné powerplay měl na hokejce vyrovnání Jaden Schwartz, ale hostující gólman Kari Lehtonen jeho střelu z mezikruží vyrazil betonem.

2. KOLO PLAY OFF NHL

Západní konference - 6. zápasy

St. Louis - Dallas 2:3 (0:3, 1:0, 1:0) Branky: 28. Steen, 49. Berglund - 5. Janmark, 6. Fiddler, 17. Spezza. Střely na branku: 37:14. Diváci: 19.808. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Steen (St. Louis), 3. Sceviour (Dallas). Stav série: 3:3.

Nashville - San Jose 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0) Branky: 16. Josi, 22. Johansen, 53. Wilson, 63. Arvidsson - 10. a 12. Tierney (na první Hertl), 51. Couture. Střely na branku: 32:18. Diváci: 17.292. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Wilson, 3. Johansen (všichni Nashville). Stav série: 3:3.