Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Hertl zavelel gólem při power play k obratu ve Vancouveru

7:56aktualizováno  10:32
NEW YORK - Hokejový útočník Tomáš Hertl nastartoval gólem v předposlední minutě obrat San Jose, které čtvrteční utkání NHL ve Vancouveru vyhrálo 2:1 v prodloužení. Nejproduktivnější nováček soutěže se trefil pojedenácté v sezoně. Roberta Luonga připravil o čisté konto při power play střelou z pravé strany do odkryté branky. Vítězství Sharks pak zařídil v čase 62:38 obránce Dan Boyle.

Takhle Hertl prostřelil Luonga. foto: ČTK/AP

Autor vítězné branky si připsal přihrávku i u Hertlovy trefy, ale sám přiznal, že to bylo se štěstím. Vypadalo to totiž, jako by mu puk při střele z mezikruží sjel a dostal se k českému útočníkovi. A dvacetiletý Hertl měl snadnou práci, neboť gólman Vancouveru reagoval na Boyleovu střelu.

Vancouver - San Jose

"Tomáš byl v pravý čas na pravém místě. To dobří střelci dělají," usmál se Boyle. "Puk šel ke mně pomalu a já jsem jako ve zpomaleném filmu mohl vidět pohyby čtyř pěti hráčů, kteří byli přede mnou. Původně jsem chtěl vystřelit, ale na poslední chvíli jsem si to rozmyslel. Měl jsem velké štěstí, že to prošlo takhle k našemu hráči. V prodloužení už jsem to sehrál, jak jsem chtěl," dodal.

Radim Vrbata si připsal asistenci v základní hrací době a úspěšný byl i v rozstřelu, ale s Phoenixem podlehl v Chicagu 4:5 po samostatných nájezdech. Mladoboleslavský rodák se do hry vrátil po dvouzápasové absenci a v sestavě Coyotes na rozdíl od minulého utkání nechyběl ani jeho spoluhráč Martin Hanzal.

Chicago - Phoenix

Čtyřčlenná skupinka českých hokejistů v dresu Phoenixu ale dlouho kompletní nezůstala, neboť pro blíže nespecifikované zranění v dolní části těla odstoupil Zbyněk Michálek. Český zadák, který nastupuje v první obranné dvojici, možná utrpěl zranění při blokování střely Mariána Hossy. Poté se na ledě objevil už jen na pár střídání.

Bez Michálka ztrácela s přibývajícími minutami obrana Coyotes páru a v závěrečných dvou třetinách čelil jejich brankář 40 střelám. "Množství času, který jsme strávili v našem obranném pásmu, si vybral svou daň. Ta doba se musí snížit. Myslím si, že by nám to hodně pomohlo a nešlo by na nás tolik střel. Musíme s pukem nakládat rozumněji," prohlásil obránce Michael Stone, který se v zápase blýskl dvěma góly.

Chicago, v jehož sestavě chyběl obránce Michal Rozsíval, snížilo ztrátu na jeden bod na lídra soutěže z Anaheimu, který prohrál na ledě Tampy Bay 1:5. Lídr Východní konference Tampa vyhrála i podruhé bez svého nejproduktivnějšího hráče Stevena Stamkose, jenž se zotavuje po operaci zlomené nohy.

Vladimír Sobotka při jednoznačně výhře St. Louis 7:3 nad Coloradem nebodoval, ale upozornil na sebe první bitkou v sezoně. V pěstním souboji s Mattem Duchenem, s nímž se porval už před třemi lety, měl navrch a rozdal protivníkovi pár ran. O vítězství Blues se největší měrou zasloužil T.J. Oshie, který zaznamenal čtyři asistence.

St. Louis - Colorado

Výsledkem 7:3 ovládl i Dallas zápas v Calgary. Hlavním strůjcem úspěchu hostí, kteří už ve 32. minutě vedli 5:0, bylo duo Tyler Seguin a Jamie Benn. Prvně jmenovaný se blýskl čtyřmi vstřelenými góly, druhý k jedné brance přidal pět asistencí. "Byl okamžik, kdy jsme se s Tylerem začali při pohledu na sebe smát. Samozřejmě nechcete druhý tým zesměšnit, ale tohle byl jeden z těch večerů, kdy vám všechno vychází," řekl Benn.

Výslekdy NHL

Boston - Columbus 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) Branky: 19. Eriksson, 31. S. Thornton, 65. Lucic - 13. Comeau, 37. Foligno. Střely na branku: 31:34. Diváci: 17.565.

NY Islanders - Los Angeles 2:3 (0:0, 2:0, 0:3) Branky: 23. Cizikas, 25. Ness - 46. Vojnov, 53. Pearson, 59. Toffoli. Střely na branku: 25:24. Diváci: 13.922.

Tampa Bay - Anaheim 5:1 (2:0, 2:1, 1:0) Branky: 12. a 24. Filppula, 17. St. Louis, 31. Killorn, 43. Hedman - 37. Etem. Střely na branku: 20:25. Diváci: 17.763.

Chicago - Phoenix 5:4 po nájezdech (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0) Branky: 43. a rozhodující nájezd Pirri, 3. Saad, 7. Sharp, 26. Hossa - 8. a 38. Stone, 15. Doan, 35. Korpikoski (Vrbata). Střely na branku: 52:30. Diváci: 21.762.

St. Louis - Colorado 7:3 (1:1, 4:0, 2:2) Branky: 28. a 43. Steen, 2. Roy, 23. Backes, 33. Tarasenko, 35. Stewart, 49. Bouwmeester - 6. MacKinnon, 45. Duchene, 52. O´Reilly. Střely na branku: 29:24. Diváci: 14.190.

Calgary - Dallas 3:7 (0:1, 1:4, 2:2) Branky: 36. a 53. Stajan, 45. Jones - 22., 29., 41. a 57. Seguin, 7. Robidas, 25. Jamie Benn, 32. Garbutt. Střely na branku: 28:32. Diváci: 19.289.

Vancouver - San Jose 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1) Branky: 34. Bieksa - 59. Hertl, 63. Boyle. Střely na branku: 35:30. Diváci: 18.910.