Hertl rozhodl o výhře Sharks, Plekanec přispěl k zisku bodu

8:16
NEW YORK - Skvělou formu potvrdil v sobotním utkání NHL český útočník Tomáš Hertl, který gólem v prodloužení rozhodl o výhře San Jose 4:3 nad Dallasem. Za hosty jednou skóroval Aleš Hemský. Hertl si připsal i asistenci a byl vyhlášen první hvězdou večera. Stejnou bilanci zaznamenal Tomáš Plekanec, jehož Montreal ale získal v St. Louis jen bod za prohru 3:4 v prodloužení.

Tomáš Hertl za San Jose Sharks. foto: ČTK

Hemský v San Jose otevřel skóre, když se k němu ve 12. minutě odrazil puk před branku a on zakončil pohotovou kličkou do bekhendu.

Výsledky NHL

Philadelphia - NY Rangers 2:3 SN (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 4. Schenn, 51. Simmonds (Voráček) - 17. Miller, 25. Kreider, rozh. nájezd Zuccarello.

Los Angeles - Ottawa 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)
Branky: 19. Carter, 28. Lecavalier, 44. Toffoli - 32. Chiasson, 49. Ryan, 49. Pageau, 54. Zibanejad, 60. Borowiecki.

Boston - Toronto 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. a 21. Bergeron, 60. Marchand - 5. Komarov, 38. Matthias.

Buffalo - Washington 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 11. Varone, 17. Schaller, 28. E. Kane, 36. Franson - 43. Johansson.

St. Louis - Montreal 4:3 PP (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 1. Fabbri, 32. Stastny, 55. Rattie, 63. Lehterä - 24. Subban, 31. Pacioretty (Plekanec), 54. Plekanec.

Nashville - Minnesota 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 2. Nystrom, 47. Josi, 59. Forsberg.

Arizona - New Jersey 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 4. Boucher, 41. Palmieri.

Edmonton - Calgary 2:1 SN (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. Fayne, rozh. nájezd Purcell - 11. Bennett (Frolík).

Columbus - Colorado 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 1. Dubinsky, 59. Johnson - 27. Wagner.

San Jose - Dallas 4:3 PP (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 24. a 48. Vlasic (na první Hertl), 32. Tierney, 62. Hertl - 12. Hemský, 41. Seguin, 49. Spezza.

Ve druhé třetině Žraloci dvěma góly zvrátili vedení na svou stranu, hned v první minutě třetího dějství ale vyrovnal svou 25. brankou v sezoně Tyler Seguin.

Ve 48. minutě vrátil domácím náskok v přesilové hře Marc-Edouard Vlasic, jenže za pouhých dvanáct sekund Jason Spezza opět srovnal.

V nastaveném čase přišla velká chvíle Hertla, který si v útočném pásmu vyměnil puk s Vlasicem a střelou švihem z kruhu pro vhazování překonal brankáře Anttiho Niemiho, který ještě v minulé sezoně sdílel kabinu Sharks.

Odchovanec pražské Slavie tak vylepšil svoji bilanci v posledních pěti zápasech na tři góly a tři asistence.

Plekancův gól stačil jen na bod

Plekanec byl nejprve ve 31. minutě u zrodu akce, po níž se Canadiens dostali do vedení 2:1.

Český hokejista vyhrál vhazování v útočném pásmu, Nathan Beaulieu zajel podél mantinelu až za branku, odkud se puk dostal na hůl Maxe Paciorettyho a ten zblízka překonal Briana Elliotta.

Jenže domácí Blues už za pouhých 67 sekund vyrovnali zásluhou Paula Stastnyho a podobný scénář se opakoval i ve třetí třetině.

V 54. minutě Plekanec devátou brankou v sezoně zajistil hostům znovu vedení, hned za 44 sekund však kontroval Ty Rattie. Ve třetí minutě prodloužení zařídil výhru St. Louis Jori Lehtera.