Hertl rozhodl o výhře San Jose a byl vyhlášen první hvězdou zápasu

8:00
VANCOUVER/PRAHA - Tomáš Hertl přispěl v nedělním utkání NHL jedním gólem k výhře San Jose 4:1 ve Vancouveru a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Z českých hráčů bodoval ještě Dmitrij Jaškin, který se asistencí podílel na vítězství St. Louis 5:2 v Carolině. Až v pátém utkání po 44. narozeninách vyšel naprázdno Jaromír Jágr a s Floridou podlehl v Minnesotě 1:3.

Tomáš Hertl se svými parťáky z útoku Joem Pavelskim a Joem Thorntonem slaví gól. foto: Reuters

Skromný hrdina Neuvirth: ‚Že jsem udělal zákrok roku? Prostě mi to nějak vyšlo‘

San Jose prohrávalo ve Vancouveru, kterému kvůli zranění chyběl Radim Vrbata, po dvou třetinách 0:1, ale v závěrečné části gólovou smrští otočilo zápas.

Obrat odstartoval Joe Pavelski a za dvě a půl minuty přidal tečí druhou branku Hertl. V přesilové hře pět na tři zvyšoval Patrick Marleau a výhru zpečetil při závěrečné power play Justin Braun.

Útočník San Jose Sharks Tomáš Hertl dává gól do sítě St. Louis Blues.
Tomáš Hertl v zápase proti Coloradu skóroval.

Jaškin stál v úvodu prostřední třetiny u zrodu důležité trefy na 2:2, když v rohu kluziště pomohl vybojovat kotouč pro skórujícího Davida Backese.

Hosty vyrovnávací gól nakopl a dalšími brankami Kylea Brodziaka, Robbyho Fabbriho a Alexe Pietranela ovládli zápas.

Hudler jde za Jágrem. Florida získala českého útočníka spolu s bekem Kindlem

Carolina v utkání citelně postrádala kapitána Erika Staala, který byl hodinu před začátkem střetnutí vyměněn do New Yorku Rangers, a zápas nakonec dohrávala jen na devět útočníků.

Minnesota zvítězila ve své aréně poprvé od 28. prosince a prolomila sérii devíti domácích proher. Zápas rozhodl v 51. minutě Erik Haula, který skóroval ze samostatného úniku a zlomil tím nerozhodný stav 1:1.

Čeští hráči Jiří Hudler a Jakub Kindl, které Florida získala před uzávěrkou přestupů, by se k týmu měli připojit v úterý. Naopak premiéru si v novém působišti odbyl Tomáš Fleischmann a s Chicagem porazil lídra soutěže Washington 3:2.

Výsledky NHL

Chicago - Washington 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 7. P. Kane, 39. Toews, 53. Rasmussen - 7. Johansson, 57. Kuzněcov.

Carolina - St. Louis 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Branky: 9. Skinner, 10. Hainsey - 3. Rattie, 21. Backes (Jaškin), 32. Brodziak, 47. Fabbri, 47. Pietrangelo.

Minnesota - Florida 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 6. Coyle, 51. Haula, 60. Pominville - 28. Ekblad.

Boston - Tampa Bay 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Branky: 7. Miller - 15. a 29. Callahan, 12. Killorn, 31. Stamkos z tr. střílení.

Vancouver - San Jose 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

Branky: 24. D. Sedin - 45. Pavelski, 47. Hertl, 55. Marleau, 59. Braun.

Anaheim - Los Angeles 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 17., 38. a 42. Perry, 46. Perron - 20. Martinez, 30. Pearson.

Edmonton - NY Islanders 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky: 51. Lander, 52. Draisaitl, 57. Davidson - 38. Cizikas.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.