Hemský a Fleischmann bodovali. Dallas si připsal další výhru

8:00
NEW YORK - Český útočník Aleš Hemský se v pátečním zápase NHL podílel gólem a asistencí na výhře hokejistů Dallasu nad Chicagem 5:2. Stejnou bilanci si připsal v dresu poražených Blackhawks také jeho krajan Tomáš Fleischmann.

Aleš Hemský foto: ČTK

V souboji dvou nejlepších celků Západní konference rozhodli domácí o svém triumfu čtyřmi góly už v první polovině zápasu.

Skóre otevřel ve 12. minutě v přesilové hře Jason Spezza, po přestávce přidali v rychlém sledu další góly Antoine Roussel s Tylerem Seguinem a ve 31. minutě zvyšoval na 4:0 Jamie Benn.

Hosté korigovali skóre ve 34. minutě, kdy po rychlé kombinaci a Fleischmannově přihrávce uklízel kotouč do odkryté branky Teuvo Teräväinen.

Ve třetí třetině zkusilo Chicago brzkou power play, kterou však v 56. minutě ukončil Hemský střelou do prázdné branky z vlastního obranného pásma a zaznamenal svůj 11. gól v sezoně. Padesát devět sekund před sirénou pak zmírnil porážku svou letošní dvanáctou trefou Fleischmann.

Dva Češi bodovali také ve vzájemném duelu mezi Calgary a Arizonou. Michael Frolík přihrál ve 21. minutě ve vlastním oslabení na úvodní gól večera, ze strany Flames byl však jediný.

Hosté ještě před druhou přestávkou odpověděli rovněž gólem ve vlastním oslabení a ve třetí třetině třemi brankami otočili zápas na 1:4. Na vítězný druhý gól krásně přihrál ve 44. minutě v přesilové hře Martin Hanzal.

Výsledky NHL:

Columbus - Pittsburgh 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Branky: 6. Campbell, 23. Atkinson - 15. Letang, 21. Kunitz, 25. Hagelin.

Tampa Bay - Philadelphia 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky: 58. Boyle (Palát) - 9. Gagner, 24. Read, 28. Schenn.

Calgary - Arizona 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 21. Backlund (Frolík) - 55. a 59. Richardson, 36. Gordon, 44. Vermette (Hanzal).

Dallas - Chicago 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky: 12. Spezza, 22. Roussel (Hemský), 26. Seguin, 31. Jamie Benn, 56. Hemský - 34. Teräväinen (Fleischmann), 60. Fleischmann.

St. Louis - Anaheim 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Branky: 58. a 59. Tarasenko, 37. Stastny, 42. Lehterä, 43. Berglund - 26. Getzlaf, 56. Rakell.