Další vítězství. Hejnová v hustém dešti ovládla překážky, slavil i Bolt

21:13aktualizováno  22:38
LONDÝN - Zuzana Hejnová vyhrála tři týdny po Paříži další mítink atletické Diamantové ligy. Mistryně světa zaběhla v hustém dešti v Londýně 400 metrů překážek za 53,99 sekundy. V průběžném pořadí disciplíny má deset bodů a je druhá, vedoucí Jamajčanka Kaliese Spencerová nasbírala za tři vítězství o dva body víc.

Zuzana Hejnová na Diamantové lize v Londýně. foto: ČTK/AP

V Paříži Hejnová vyhrála v čase 53,76 sekundy, kterým se zařadila na druhé místo letošních světových tabulek. Spencerová ani nejrychlejší žena sezony Shamier Littleová z USA v Londýně nestartovaly.

Hejnovou v cílové rovince nejvíce proháněla jiná Američanka Georganne Molineová, ale na rychlý závěr české překážkářky nestačila a prohrála o 25 setin sekundy.

Hlavní hvězdou dvoudenního mítinku byl jamajský sprinter Usain Bolt. Světový rekordman, jenž v britské metropoli před třemi lety slavil zlatý olympijský hattrick, nastoupil na start běhu na 100 metrů. Rozběh vyhrál časem 9,87 sekundy, který zopakoval i ve finále. V obou případech byl nejrychlejší a posunul se na šesté místo letošních tabulek.

Ve světových tabulkách sezony měl zatím Bolt zapsán jen čas 10,12, pak léčil bolavá záda a nyní se posunul na šesté místo. Před srpnovým mistrovstvím světa v Pekingu má nicméně slibnější formu Američan Justin Gatlin, který čtyřikrát běžel pod 9,80 a jeho nejlepší čas roku má hodnotu 9,74.

V sobotu se v Londýně představí tři další čeští atleti - oštěpařka Barbora Špotáková, čtvrtkař Pavel Maslák a mílař Jakub Holuša.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...