Házenkáři prohráli v kvalifikaci ME v Černé Hoře o gól

18:53
BAR (Černá Hora) - Čeští házenkáři prohráli v kvalifikaci mistrovství Evropy v Černé Hoře 22:23, když v závěrečných minutách nevyužili několik šancí na vyrovnání. Po domácím vítězství nad outsiderem skupiny Izraelem tak těsně podlehli soupeři, který na úvod kvalifikačních bojů šokoval výhrou na půdě favorizovaného Německa a vede tabulku druhé skupiny.

Házenkáři Česko - Rusko (Jícha) foto: ČTK

Skóre zápasu v Baru otevřel proměněnou sedmičkou kapitán Jícha, v následujících minutách ale převzali taktovku domácí hráči. Český tým se však mohl opřít o brankáře Štochla, jenž v prvním poločase zneškodnil šest černohorských střel. Hostující celek díky němu několikrát vedl o dva góly, Jícha navíc trefil tyč a při sólovém úniku zvolil technické zakončení, které mu brankář Mijatovič chytil.

Za stavu 10:10 se několik minut nehrálo, protože nad hrací plochu se z ochozů začal valit dým. V závěru půle Češi udrželi těsné vedení, když Štochl po chybě v rozehrávce vychytal Markovičovo sólo.

Černohorci vedli až o pět branek

Po přestávce Černohorci trpělivě odpovídali na české góly, a když jim soupeř nabídl šanci několikaminutovým střeleckým výpadkem, dostalo se domácí mužstvo do trháku 19:16. Češi se v útoku dál trápili, neprosazoval se ani osobně bráněný Jícha a černohorský náskok v 53. minutě narostl až na pět branek.

Čechy pak probral oddechový čas, v přesilovce snížili až na 22:23 a mohli vyrovnat, ale Horák nejprve porušil pravidlo o krocích a pak jeho střelu Mijatovič vyrazil. Poslední šanci nabídlo domácí mužstvo soupeři další ztrátou míče sedm sekund před koncem, ale rychlý český protiútok zhatila nepřesná přihrávka na brankoviště.

Na mistrovství Evropy 2014 do Dánska postoupí z každé skupiny dva týmy a nejlepší celek ze třetích míst. Další zápasy odehrají svěřenci trenéra Vladimíra Habera v dubnu, kdy dvakrát nastoupí proti Německu.