Házenkář Jícha dovedl Kiel k titulu i v Lize mistrů

20:03
KOLÍN NAD RÝNEM - Házenkáři Filip Jícha a Daniel Kubeš vyhráli Ligu mistrů. Jejich THW Kiel ve finále zdolal Atlético Madrid 26:21 a po vítězství v bundeslize a Německém poháru získal triple. V evropské soutěži vyhrál po roční přestávce.

Filip Jícha foto: Reuters

Kiel hrál v Kolíně nad Rýnem prakticky v domácím prostředí a publiku začal dělat radost v závěru první půle. Čerstvý německý šampion totiž výborně bránil a vydržel sedm minut bez inkasované branky, zato sám si vypracoval až čtyřgólové vedení.

Výsledek finále

Finále:
Kiel - Atlético 26:21 (13:10)
za Kiel Jícha 6/2.

O 3. místo:
Berlín - Kodaň 21:26 (9:13)

V defenzivně hraném úvodu druhé půle to byl naopak Kiel, kdo šest minut neskóroval. Dočkal se až při vyloučení Jíchy, který zaostával za svým jedenáctigólovým příspěvkem ze semifinále a proti Atlétiku skóroval do té doby jen jednou.

Zejména díky výbornému výkonu brankáře Thierryho Omeyera ale Kiel udržoval své pohodlné vedení až do konce. Jícha se prosadil ještě pětkrát a celkem v Lize mistrů nastřílel 94 branek. Kubeš se ziskem trofeje loučí, v létě přestupuje do Melsungenu.

Atlético sice snížilo v závěru na rozdíl tří branek, ale stejně jako při své dosud jediné finálové účasti v roce 1985 skončilo stříbrné.

Třetí místo předtím na turnaji v Lanxess Aréně v Kolíně nad Rýnem vybojoval tým AG Kodaň, který porazil 26:21 Füchse Berlín, v jehož dresu působí i český brankář Petr Štochl.