Havel ovládl Memoriál Julia Tormy. Legendární Zátopková nakonec nedorazila

13:30
PRAHA - Jiří Havel se stal jediným českým vítězem 25. ročníku Memoriálu Julia Tormy, mezinárodního boxerského turnaje juniorů v Praze, na který ze zdravotních důvodů podruhé v řade nedorazila legendární oštěpařka Dana Zátopková. Havel porazil ve váhové kategorii do 91 kg Richarda Kocsice z Maďarska jednoznačně 3:0 na body.

Miroslav Gorol natlačený do provazů Slovákem Filipem Meszárošem. foto: Yan Renelt, MAFRA

Do finále tradičního pražského turnaje se probojovali ještě další dva čeští reprezentanti. Marek Migra (do 52 kg) a Miroslav Gorol (do 56 kg) závěrečné zápasy prohráli, i když Gorol sporně.

V prvním kole se mu podařilo Filipa Meszároše ze Slovenska poslat na zem, nakonec však prohrál 1:2 na body. Gorol byl následně vyhlášen nejlepším českým boxerem na turnaji.

Marek Mirga (v červeném) v souboji s Arbuzem Secbastianem.
Miroslav Gorol natlačený do provazů Slovákem Filipem Meszárošem.

Váhovou kategorii do 69 kg, ve které olympijský vítěz z roku 1948 Torma boxoval, vyhrál po parádním výkonu Andrej Csemez ze Slovenska, který v obrovsky tvrdé „štípané“ dokázal zdolat Laszla Kozáka z Maďarska.

Dařilo se českým boxerkám, jejichž zápasy však nebyly oficiálně součástí turnaje, jelikož se jednalo pouze o jednotlivé souboje. Z vítězství se radovaly kadetka Valentina Vacková (do 44 kg) a ženy Jana Prokešová (do 48 kg), Lenka Kardová (do 57 kg) a Martina Schmoranzová (do 64 kg).

Juniorské boxery a boxerky čeká do konce roku hned několik vrcholů: kadetky a juniorky mají již v září mistrovství Evropy, kontinentální šampionát mají v programu také ženy. Junioři si to pak rozdají na světovém šampionátu, od 2. do 4. prosince se pak někteří účastníky Tormy představí také na domácím mistrovství republiky ve Staré Boleslavi.