Hattrick Schürrleho, selhání Arsenalu a Chelsea vládne o čtyři body

18:19
Chelsea jde v Premier League do trháku. V 28. kole vyhrála sousedské derby na Fulhamu 3:1 díky hattricku Schürrleho. Druhý Arsenal selhal na hřišti Stoke, gólem z penalty podlehl 0:1. Třetí Manchester City má derby na United odložené, v neděli totiž hraje finále Ligového poháru proti Sunderlandu.

Útočník Chelsea Andre Schürrle slaví jeden ze svých tří gólů foto: Reuters

Arsenal se marně snažil překonat obranu Stoke, tak trenér Arsene Wenger posílal do hry čerstvé hráče. Jen co v 74. minutě vystřídal českého záložníka Tomáše Rosického, bylo zle. Stoper Koscielny zahrál v pokutovém území rukou a Walters penaltu proměnil. Těsné vedení domácí udrželi.

"Obrovské zklamání, je hrozné prohrát takový zápas," řekl Arsene Wenger, trenér Arsenalu.

Po vítězství 3:0 v Southamptonu se na jeho tým bodově dotáhl Liverpool a o skóre ho přeskočil.

Chelsea se na Fulhamu také dlouho nemohla prosadit. Domácí pod novým trenérem Felixem Magathem zaměstnávali Petra Čecha, ale nepřekonali ho.

Útočník Chelsea Andre Schürrle slaví jeden ze svých tří gólů

První gól padl v 52. minutě. Schürrle si hlavou přistrčil míč do běhu, přesprintoval obránce a levačkou z pravé strany prostřelil Stekelenburga. O třináct minut později si naběhl mezi beky, dostal šikovnou přihrávku od Hazarda a skóroval tentokrát pravačkou z levé strany.

Bylo vidět, jak toužil po hattricku, dvakrát mířil nepřesně, přesto se vzápětí dočkal. Torres vyhrál vzdušný souboj a ještě přihrál rozběhnutému Schürrlemu. Obránci reagovali pozdě a německý záložník své další sólo s přehledem zakončil.

Domácí snížili po závaru z rohu, ale duel nezdramatizovali, byť některé útoky vypadaly nadějně.

Schürrle v poslední době dostává víc příležitostí, hattrickem se odvděčil za důvěru a svůj střelecký účet zdvojnásobil. Předtím dal dva góly proti Stoke v prosinci a v říjnu jeden proti Manchesteru City.

Chelsea se tak utrhla od Arsenalu, který na ni ztrácí čtyři body stejně jako Liverpool. City dokonce šest, ale má dvě utkání k dobru.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

• Everton - West Ham United 1:0 (81. Lukaku)
  • Fulham - Chelsea 1:3 (74. Heitinga - 52., 65. a 69. Schürrle)
  • Hull - Newcastle 1:4 (46. Davies - 10. a 55. Sissoko, 42. Rémy, 90.+3 Anita)
  • Stoke - Arsenal 1:0 (76. Walters z pen.)

Southampton - Liverpool 0:3 (16. Suárez, 58. Sterling, 90.+5 Gerrard z pen.)

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...