Hašek premiéru v KHL zvládl, Spartaku vychytal vítězství nad CSKA

20:17
MOSKVA - Brankář Dominik Hašek vychytal při své premiéře v Kontinentální hokejové lize Spartaku Moskva vítězství 5:1 v městském derby na ledě CSKA.

Dominik Hašek při premiéře za CSKA Moskva. foto: ČTK

Pětačtyřicetiletého olympijského vítěze z Nagana překonal pouze v polovině zápasu po samostatné akci Paršin, hosté však odpověděli dalšími třemi góly. CSKA v létě zlákal do svých řad hned čtyři české hokejisty Jana Marka, Tomáše Netíka, Petra Čáslavu a Karla Pilaře, ale Pilař dnes nenastoupil a proti slavnému krajanovi v brance Spartaku se neprosadil ani nikdo ze zbylé trojice. Vítězství v derby tak mohl slavit i trenér Spartaku Miloš Říha.

Útočník Jakub Klepiš si v prvním soutěžním zápasu v dresu Ufy připsal tři body. Držitel zlaté medaile z letošního mistrovství světa vstřelil v utkání proti Čeljabinsku gól, na dva přihrál a přispěl k vysoké výhře domácího týmu 7:2.

Salavat Julajev vedl už krátce po polovině zápasu o čtyři branky. Klepiš, který přihrál na první a šestý gól, se sám trefil v 51. minutě. Na poslední branku domácí Ufy mu přihrál reprezentační spoluhráč Miroslav Blaťák. Gól vstřelil také petrohradský útočník Petr Čajánek, jenž otevřel skóre duelu s Dinamem Riga. Ruský celek, považovaný za jednoho z hlavních favoritů soutěže, však nakonec před bezmála dvanácti tisícovkami diváků na svém ledě prohrál 4:5 v prodloužení.

Kontinentální hokejová liga - 1. kolo

Chabarovsk - Novosibirsk 2:5, Magnitogorsk - Jekatěrinburg 2:0, Ufa - Čeljabinsk 7:2 (za domácí Klepiš 1+2, Blaťák 0+1), Petrohrad - Dinamo Riga 4:5 v prodl. (za domácí Čajánek 1+0), CSKA Moskva - Spartak Moskva 1:5, Dinamo Minsk - Nižnij Novgorod 1:3.