Hamilton i v Singapuru vyhrál kvalifikaci

16:27
SINGAPUR - Kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru formule 1 vyhrál stejně jako před dvěma týdny v Monze britský pilot Lewis Hamilton z McLarenu. Mistr světa z roku 2008 bude mít v neděli dobrou šanci zaútočit na druhé vítězství za sebou - pod světly v Singapuru v uplynulých třech letech pokaždé vyhráli jezdci startující z pole position.

Lewis Hamilton v Singapuru foto: Reuters

Díky Hamiltonovi získal McLaren už čtvrté kvalifikační vítězství v řadě, což se této britské stáji podařilo naposledy v roce 1999. Druhý muž průběžného pořadí MS Hamilton se postaral o tři výhry, zbylou pole position přidal ve Spa jeho krajan Jenson Button, jenž byl dnes čtvrtý.

Hamiltona v první řadě na roštu doplní překvapivě Venezuelan Pastor Maldonado s williamsem, jenž na sedmadvacetiletého Brita ztratil téměř půl sekundy.

Zklamáním skončila kvalifikace pro mistra světa z předchozích dvou let Sebastiana Vettela. Německý pilot Red Bullu zajel v Singapuru nejrychlejší čas ve všech třech trénincích, na startu ale bude až třetí.

Z třetí řady vyjede španělský lídr šampionátu Fernando Alonso z Ferrari, jenž obsadil páté místo. Třetí muž průběžného pořadí MS Fin Kimi Räikkönen na lotusu byl až dvanáctý.