Hamburk deklasoval Norimberk, za který nastoupili Pekhart i Hloušek

20:30
BERLÍN - Fotbalisté Hamburku deklasovali v 8. kole německé ligy Norimberk na jeho hřišti 5:0. Petr Jiráček nastoupil za hosty na posledních deset minut, na straně poražených odehráli celý zápas Adam Hloušek a Tomáš Pekhart, který nastoupil v základní sestavě teprve podruhé v nové sezoně. Potřetí za sebou vyšel v lize gólově naprázdno Václav Kadlec, jehož Frankfurt remizoval na hřišti Freiburgu 1:1.

Český fotbalista Tomáš Pekhart (vlevo) foto: Reuters

Německá fotbalová liga - 8. kolo

Norimberk - Hamburk 0:5 (59., 62. a 67. Lasogga, 17. Van der Vaart, 74. Arslan)

Freiburg - Eintracht Frankfurt 1:1 (86. Höfler - 64. vlastní Günter)

Do sestavy Freiburgu, soupeře Liberce v Evropské lize, se po více než měsíci vrátil obránce Pavel Krmaš. Pětigólovou výhru Hamburku zařídil hattrickem jednadvacetiletý útočník Pierre-Michel Lasogga, který přišel do týmu v září na hostování z Herthy Berlín a do základní sestavy se dostal podruhé. Další branky přidali Tolgay Arslan a Nizozemec Rafael Van der Vaart, který se v lize prosadil počtvrté v sezoně.

I přes druhou výhru v ročníku patří Hamburku v tabulce až čtrnácté místo, Norimberk ještě nevyhrál a je s pěti body na šestnácté, "barážové" příčce. Frankfurt přišel o vedení nad Freiburgem až čtyři minuty před koncem po trefě Nicolase Höflera. I přes bodový zisk je Freiburg v tabulce předposlední a na první výhru v sezoně stále čeká. Frankfurt remizoval potřetí v řadě a je třináctý. Hostující Václav Kadlec patřil k nejlepším hráčům, střídán byl tři minuty před koncem. Freiburg nastoupil v sestavě: Baumann - Sorg, Krmaš, Ginter, Günter (76. Klaus) - Schmid, Schuster, Fernandes (73. Höfler), Coquelin - Mehmedi, Freis (70. Hanke).