Hajlující fotbalista Katidis nesmí do konce sezony hrát za AEK Atény

10:37
ATÉNY - Vedení AEK Atény potrestalo fotbalistu Jorgose Katidise za fašistický pozdrav, kterým o víkendu oslavil gól v lize, vyřazením z týmu do konce této sezony. O dalším angažmá dvacetiletého záložníka, jenž už za nechvalně proslulé gesto dostal doživotní zákaz působení v řecké reprezentaci, rozhodnou funkcionáři během letní přestávky.

Fotbalista AEK Atény Jorgos Katidis foto: ČTK

"AEK se rozhodlo vyřadit hráče ze sestavy do konce sezony, a tudíž vynést ten nepřísnější trest, jaký může," uvedli zástupci klubu v oficiálním prohlášení. Během letní přestávky prý Katidis dostane šanci dokázat, že jeho chování bylo jen chvilkovým zkratem. Bývalý kapitán národního týmu do 19 let oslavil vztyčenou pravicí vítěznou branku v sobotním utkání řecké ligy s Veriou (2:1).

Od následných trestů ho neuchránila ani omluva. V pondělí dokonce sám požádal o to, aby ho vedení AEK stáhlo z prvního mužstva a své chování označil za nepřijatelné. "Je mi hrozně kvůli těm, které jsem zklamal svou hloupostí. Naprosto chápu rozhodnutí Řecké fotbalové federace, které dlužím velkou omluvu," uvedl Katidis.