Hájek zdolal čtvrtfinalistu Wibledonu Kubota, Rosol vypadl

16:32
HAMBURK - Český tenista Jan Hájek porazil na turnaji v Hamburku čtvrtfinalistu nedávného Wimbledonu Poláka Lukasze Kubota 6:3, 6:2 a postoupil do druhého kola, ve kterém se utká s Lotyšem Ernestsem Gulbisem. Hned v prvním kole naopak vypadl Lukáš Rosol, který prohrál hladce 3:6 a 0:6 s domácím Tobiasem Kamkem.

Český tenista Jan Hájek foto: Reuters

Devětadvacetiletý Hájek sice zahájil zápas ztrátou podání, ale první set na hamburské antuce zvládl otočit a vyhrát ho za 41 minut. V druhé sadě český tenista brzy vedl 5:1 a dovedl ji k jasnému vítězství, když při svém podání soupeři povolil celkem jen dva fiftýny.

Se čtyřiadvacetiletým Gulbisem se Hájek na okruhu ATP dosud nepotkal, pokud ho však zdolá, v dalším kole by ho mohl čekat první nasazený Švýcar Roger Federer.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...