Hájek držel s Llodrou ve čtvrtfinále v Montpellieru krok jen set

Roland Garros

18:52
MONTPELLIER (Francie) - Tenista Jan Hájek nestačil ve čtvrtfinále turnaje v Montpellieru na domácího Michaëla Llodru a francouzskému hráči podlehl 6:7 (3:7) a 1:6.

Český tenista Jan Hájek foto: ČTK

I tak pro něj bylo vystoupení na podniku s dotací 467.800 eur nejúspěšnější za dlouhou dobu. Mezi osmičku nejlepších se dostal Hájek naposledy vloni v červenci v Bastadu, kde prošel až do semifinále.

Jeden zápas vyhrál ještě na následujícím turnaji v Gstaadu, od té doby ale nedokázal na okruhu ATP přejít přes první kolo. Sérii prolomil až teď ve Francii.

S trojnásobným grandslamovým šampionem ve čtyřhře Llodrou sehrál vyrovnaný první set, v němž si oba udrželi podání a rozhodl až tie-break. Ve druhé sadě si Hájek prohrál servis hned na úvod a pak ještě dvakrát. Výsledkem byl postup francouzského tenisty, který je v žebříčku ATP o 35 míst před ním, za hodinu a 12 minut hry.

Rosol neprošel do semifinále ani v Záhřebu

Lukáš Rosol si na turnaji v Záhřebu premiérovou účast ve finále turnaje ATP nevybojoval. Český daviscupový reprezentant prohrál ve čtvrtfinálovém utkání se čtvrtým nasazeným Jürgenem Melzerem z Rakouska dvakrát 4:6.

Manžel české tenistky Ivety Benešové oplatil Rosolovi pětisetovou porážku z předloňského Roland Garros, kde se utkali ve druhém kole.

Sedmadvacetiletý Rosol, který se o víkendu v Ženevě podílel v sedmihodinové čtyřhře po boku Tomáše Berdycha na postupu českých tenistů přes Švýcarsko do čtvrtfinále Davis Cupu, usiloval o účast v semifinále podniku ATP počtvrté v kariéře. Neuspěl stejně jako loni v Bělehradu, Kitzbühelu a Moskvě.