Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Gudas, Voráček a Neuvirth pomohli Flyers přerušit sérii porážek

22:00
PHILADELPHIA - Obránce Radko Gudas svým druhým gólem v této sezoně NHL pomohl hokejistům Philadelphie k výhře 4:2 nad Tampou a byl vyhlášen prvním hvězdou zápasu. Jakub Voráček asistoval u dvou branek Flyers, kteří uspěli po sérii pěti porážek.

Hokejisté Flyers utli nelichotivou gólovou sérii. foto: ČTK/AP

Gólman Michal Neuvirth, jenž se vrátil do branky Philadelphie po téměř dvouměsíční zdravotní pauze, se podílel na vítězství 24 zákroky.

Voráček nasbíral dva body stejně jako v předchozím duelu s New Yorkem Rangers, v němž dvakrát skóroval, a je zpátky v elitní desítce ligové produktivity. Českého útočníka zvolili po utkání třetí hvězdou.

Jeho asistence pomohly Philadelphii otočit ve druhé třetině skóre z 0:1 na 2:1. Po přečíslení dva na jednoho vyzval Voráček ve 22. minutě ke skórování Travise Konecnyho.

Před polovinou zápasu po přihrávce kladenského odchovance vystřelil Ivan Provorov a z dorážky se prosadil Sean Couturier.

Vzápětí domácí získali dvoubrankový náskok, který se Tampě povedlo snížit, ale poslední slovo v nabité druhé třetině i celém zápase měl Gudas.

Český bek rozjel akci, po které Brayden Schenn vystřelil vedle, ale Gudas objel branku a pohotově poslal puk za záda Andreje Vasilevského. V utkání vyslal Gudas pět střel na branku.

Výsledky:

Buffalo - Winnipeg 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky: 20. R. O'Reilly, 46. M. Foligno, 46. Girgensons, 50. B. Gionta - 5. Ehlers, 23. Stafford, 28. Armia.

Philadelphia - Tampa Bay 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)
Branky: 22. Konecny (Voráček), 29. Couturier (Voráček), 30. Raffl, 38. Gudas - 6. Kučerov, 37. Killorn.