Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Guardiolovi Citizens náskok neudrželi, místo nich jde do čtvrtfinále LM Monako

22:42
Madrid/Monako - Fotbalisté Monaka a Atlética Madrid se stali posledními čtvrtfinalisty Ligy mistrů. Knížecí celek si v domácí odvetě poradil 3:1 s Manchesterem City a po úvodní prohře 3:5 prošel dál díky pravidlu o gólech vstřelených na hřišti soupeře. Španělský finalista minulého ročníku, který první zápas v Leverkusenu vyhrál 4:2, si dnes pohlídal postup bezbrankovou remízou.

Hráči Monaka slaví třetí gól foto: Reuters

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

AS Monako - Manchester City 3:1 (2:0)
Branky:
8. Mbappé, 29. Fabinho, 77. Bakayoko - 71. Sané. Rozhodčí: Rocchi - Tonolini, Meli (všichni It.). ŽK: Bakayoko, Germain, Lemar - Sagna, De Bruyne, Sterling. Diváci: 15.700. První zápas: 3:5, postoupilo Monako.

Atlético Madrid - Bayer Leverkusen 0:0
Rozhodčí:
Karasjov - Averjanov, Kalugin (všichni Rus.). ŽK: Giménez, Gaitán - Jedvaj, Baumgartlinger. Diváci: 49.133. První zápas: 4:2, postoupilo Atlético.

Los čtvrtfinále je na programu v pátek a vedle Monaka s Atléticem v něm budou také nováček soutěže Leicester, Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, Juventus Turín, Barcelona a obhájce trofeje Real Madrid.

Monako vstoupilo do zápasu ve velkém stylu a v prvním poločase soupeře zcela vymazalo. Už v osmé minutě otevřel skóre Mbappé a po půlhodině hry přidal druhou branku Fabinho. Manchester City naopak ani jednou nevystřelil a ve vápně domácích si dokonce připsal pouhý jediný dotek s míčem.

Domácím ale došel po přestávce dech a dlouho je při šancích Agüera držel ve hře brankář Subašič. V 71. minutě už však nestačil na dorážku Saného a Manechester City měl na dosah čtvrtfinále. Monako si ale vzápětí pomohlo standardní situací, po které mu zajistil postupový dvoubrankový rozdíl hlavou Bakayoko.

Monako tak dalo vzpomenout na rok 2004, kdy v Lize mistrů došlo až do finále. Tehdy ve čtvrtfinále prohrálo první zápas s Realem Madrid 2:4, ale po výhře 3:1 postoupilo dál. Naopak trenér Pep Guardiola nebude na jubilejní 100. zápas v evropských pohárech vzpomínat v dobrém.

Také Leverkusen musel vymazat dvoubrankové manko, ale brankáře Jana Oblaka nedokázal překonat ani jednou. Slovinský reprezentant zazářil především v 68. minutě, kdy nejprve zlikvidoval Brandtovo sólo a poradil si i s dorážkou Vollanda.

Španělský celek, který v minulém ročníku prohrál ve finále s Realem Madrid na penalty, nakonec s Leverkusenem uhrál bezbrankovou remízu a počtvrté za sebou postoupil do čtvrtfinále.