Gragnani a Zackrisson zařídili výhru Lva v Jaroslavli 2:0

17:32
JAROSLAVL - Hokejisté Lva Praha vyhráli v Kontinentální lize na ledě Jaroslavle 2:0 a díky tomu se udrželi v Západní konferenci na pozicích pro play off. O branky se postarali v přesilovkách kanadský bek Marc-André Gragnani a švédský útočník Patrik Zackrisson. Finský gólman Petri Vehanen udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Zklamaní Lvi. Brankář Vehanen a Němec. foto: ČTK

Lev ukončil čtyřzápasové čekání na plný bodový zisk a navázal na pondělní domácí výhru nad Dinamem Riga 2:1 po samostatných nájezdech, která ukončila předchozí sérii tří utkání bez bodu. Druhý ze série čtyř venkovních duelů čeká jediného českého účastníka KHL v pondělí od 16:00 SEČ v Čerepovci.

V úvodu byl aktivnější domácí Lokomotiv, ale otevřít skóre mohli v páté minutě Zackrisson s Thörnbergem. Lev se pak neprosadil při Butově vyloučení, ale v 16. minutě při Peretjaginově trestu už se trefil Gragnani. Na druhé straně po přečíslení nezamířil přesně Averin.

Po Kapustinově faulu hráli hosté už třetí početní výhodu, Lev sice překonal gólman Sanforda, ale branka neplatila. Kapitán Novotný dorazil puk bruslí a sudí Baluška s Gofmanem po konzultaci s videorozhodčím gól neuznali.

Lokomotiv si ve druhé části také už zahrál v početní výhodě a po polovině utkání měl při trestu O'Byrneho velkou šanci vyrovnat Gorochov, ale Vehanen jej skvěle vychytal. Pražanům se přesilovky dařily a při vyloučení Trunjova úspěšně dorazil puk po střele O'Byrneho Zackrisson, který mohl vzápětí přidat i další gól.

Další možnost Lva měl na konci druhé části Vrána a v úvodu závěrečného dějství zlikvidoval Sanford Tatíčkovu ránu. Lev kontroloval náskok, který mu v 54. minutě pomohl udržet Vehanen. Zlikvidoval totiž samostatný únik Buta. V závěru hosté odolali i při Němcově vyloučení na pět minut a do konce utkání.

Lokomotiv Jaroslavl - HC Lev Praha 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Gragnani (Ševc), 34. Zackrisson (O'Byrne). Rozhodčí: Baluška, Gofman - Golovjov, Šeljanin. Vyloučení: 7:5, navíc Němec (Lev) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 8500.

Jaroslavl: Sanford - Ljubuškin, Gorochov, Holös, Vasiljev, Višněvskij, Zotov, Pereťagin, Jakovlev - Apalkov, Averin, Plotnikov - Černikov, Ullström, Petrov - But, Kapustin, Galimov - Truňov, Chlopotov, Malcev. Trenér: Pjotr Vorobjov.

Lev: Vehanen - Nakládal, Ševc, O'Byrne, Jaakola, Němec, Gragnani, Humphries - Klepiš, Azevedo, Novotný - Řepík, Vrána, Birner - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Cingel, Tatíček, Ridderwall - Pacovský. Trenér: Kari Jalonen.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.