Spektakulární zákrok Luonga aneb Jak Plekanec o jistý gól přišel

16:53
Únik tří hokejistů proti dvěma, útočníci šachují s pukem tak, že brankář je nucen odkrýt půlku brány, přihrávka na volného Tomáše Plekance! - a nic. Komentátor zastavuje své oslavné zvolání „góóól“ a diváci se usazují zpátky do sedaček, protože brankář Floridy Roberto Luongo puk zázračně lapil.

Plekanec střílí do prázdné brány, Luongo chytá. foto: Lidovky.cz

Respektive se nedá říct, že by se diváci usadili, protože většina z nich zůstala zkoprnělá poté, co byla svědkem originálního reflexivního zákroku kanadského veterána.

Pravdou je, že střela českému útočníkovi ve službách Montrealu Tomáši Plekancovi příliš nesedla, podebraný a ne příliš razantně vystřelený puk trefil pětatřicetiletého Luonga do boku. Za normálních okolností by se odrazil za brankovou čáru, gólman Floridy po něm však bleskurychle sáhl a lapačkou jej odpálil mimo.

Jelikož se zákrok odehrál za stavu 2:2 tři minuty před koncem třetí části, Jágr a spol. mohou svému maskovanému fantomovi děkovat alespoň za bod. V prodloužení Florida prohrála s Montrealem brankou Maxe Paciorettyho.