27. července 2013 21:33 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Golfistka Spilková se v Denhamu
před finále dělí o vedení

Česká golfistka Klára Spilková na turnaji Prague Golf Masters | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká golfistka Klára Spilková na turnaji Prague Golf Masters | foto: ČTK
DEBHAM (Británie) Golfistka Klára Spilková útočí na své první vítězství na Ladies European Tour (LET). V britském Denhamu zopakovala výkon z prvního kola, zahrála 66 ran a s celkovým skóre -12 se dělí s Jihoafričankou Ashleigh Simonovou a Němkou Caroline Massonovou před finále o vedení.

"Chci moc vyhrát, protože by to byl můj první triumf a bylo by to něco výjimečného," řekla Spilková webu okruhu LET. Pokud dokáže zvítězit, kvalifikuje se zároveň na major British Open. Jinak by musela hrát hned v pondělí kvalifikaci.

Spilková začínala druhý den v Denhanu druhou devítkou, na které zahrála čtyři birdie a své první bogey v turnaje. Na první devítce přidala tři birdie. "Hrála jsem moc dobře, hřiště se mi hodně líbí a greeny jsou výborné," řekla Spilková, která se z třetího místa po pátku poprvé posunula na turnaji LET do průběžného vedení.

Třikrát už byla na okruhu LET během turnaje na děleném druhém místě. Poprvé hned při své premiéře v Agadiru, kde v roce 2011 skončila sedmá, ve stejném roce také při turnaji v Česku na Albatrossu a ještě loni v Mnichově.

Spilková předvádí ve své třetí sezoně na LET nejvyrovnanější výkony. V předešlých šesti turnajích prošla pětkrát cutem a dvakrát skončila v elitní desítce. Na Slovensku v Tálích vyrovnala sedmým místem své maximum na LET.