Kordová napodobila otce, vyhrála Australian Open

12:49
MELBOURNE - Americká golfistka Jessica Kordová vyhrála v Melbourne svůj první turnaj na profesionálním okruhu LPGA. Osmnáctiletá hráčka vítězstvím na Australian Open napodobila otce Petra, jenž ve stejném městě v roce 1998 získal tenisový grandslamový titul.

Jessica Kordová. foto: ČTK

"Nemohla jsem si pro své první vítězství přát lepší město. Pro naši rodinu je tohle mimořádné místo a musela jsem se tu neustále smát, protože mi to připomínalo dobré časy. Miluju tenis z Melbourne, vždycky jsem se na něj koukala," uvedla Kordová, jež při vyhlášení dokonce předvedla stejný výskok, kterým její otec slavil svá vítězství.

Jessica Kordová

Kordová, jež do roku 2008 reprezentovala Českou republiku, vyhrála turnaj v rozstřelu šesti golfistek, které zaznamenaly po čtyřech kolech výsledek tři pod par. Dcera bývalého druhého tenisty světového žebříčku zahrála na druhé dodatečné jamce birdie a při 16. startu na LPGA slavila premiérový triumf.

Šestá nejmladší hráčka

"Byla jsem úplně v klidu. Ten putt jsem už hrála předtím, takže jsem znala trasu míčku i rychlost, takže to stačilo jen trefit," řekla Kordová k rozhodujícímu úderu.

Bývalá úspěšná amatérka se stala šestou nejmladší vítězkou turnaje LPGA v historii a posune se díky tomu z 285. místa žebříčku na třicáté. Získala také šek na 165.000 dolarů.