Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Gól řadím vysoko. Kvůli třetí žluté kartě jsem ale dohrál vytočený, mrzí Brabce

9:00
VILLARREAL (Od našeho zpravodaje) - Jako první hráč v této sezoně dokázal v Evropské lize dát gól Villarrealu na jeho hřišti. Jakub Brabec, stoper fotbalové Sparty, tím dal svému týmu naději do odvety, sám si ji ale nezahraje - vyřadí ho trest za tři žluté karty.

Jakub Brabec dal vyrovnávací gól, odvetu si však nezahraje. foto: ČTK

„Abych řekl pravdu, trochu jsem si tím zkazil zápas,“ přiznal v mixzóně po utkání, které Sparta prohrála 1:2. „Byl jsem hodně vytočený. Byl to můj první faul, nemyslím si, že by byl na žlutou. Byl jsem pak otrávený celé utkání. Proti Villarrealu jsou to zápasy za odměnu, určitě jsem nechtěl příště chybět.“

Kromě vás se vykartoval i Costa a zranil Holek, takže před odvetou bude trenér Ščasný řešit velké problémy ve středu obrany. Napadá vás, kdo by příště mohl na vašich místech nastoupit?
To vůbec nevím. Máme vykartované i zraněné hráče, jsem zvědavý, jak to trenéři poskládají.

Villarreal měl plno šancí, ukázal, jak je silný. Byl to nejtěžší soupeř, proti jakému jste nastoupil?
Stoprocentně. Potvrzují svou sílu v každém zápase. V Evropské lize i ve Španělsku.

Jakub Brabec (vlevo) a Tiémoko Konaté
Fotbalisté Villarrealu oslavují branku.

Tak to vás vstřelený gól musí těšit o to víc, ne?
Ale jo, řadím ho vysoko. Jsem v tomhle ročníku Evropské ligy jediný, kdo tady dal gól, to je určitě příjemné. Je škoda, že jsme standardek neměli víc, dalo se to trefit víckrát.

Bylo těžké se prodrat mezi stopery při hlavičce?
Ono to tak bývá vždycky, musíte se prodrat přes chumel hráčů a ten míč si najít. Paradoxně si naopak myslím, že to bylo jednodušší než někdy v lize. Tam jsem pod velkým tlakem, drží mě, tady mě ani nehlídal vysoký hráč, oni jich tam moc neměli. Tak jsem to trefil.

Bídný začátek, pak Sparta zabrala. Z Villarrealu veze přijatelnou prohru 1:2

Pro Villarreal to byl šok, během první půle vás pořádně zatlačil...
Měli těch šancí fakt hrozně moc. Často po našich chybách, což by se stávat nemělo. Ale jejich kvalita, hlavně v presinku, byla vysoká.

To se ukázalo už ve třetí minutě...
Samozřejmě, nebylo to příjemné. Počítal jsem s tím, že asi nějaký gól dostaneme, ale přišel už ve třetí minutě. Důležité bylo, že jsme nedostali brzy další. Já jsem taky udělal hrubku, David Bičík nás podržel. Gólů jsme opravdu mohli dostat víc a on nám tu svou chybu vynahradil těmi důležitými zákroky.

Rozhodil vás nepovedený úvod? Dvě minuty jste hráli na polovině soupeře, pak najednou přišel kiks a prohrávali jste.
To asi vždycky tým rozhodí. Doufali jsme, že gól dostaneme co nejpozději. Ale kdo ví, co by se odehrávalo, kdyby se tohle nestalo. Třeba by polevili, třeba by na nás naopak vlétli a gól by stejně přišel.

Je výsledek maximem, na které jste mohli dosáhnout?
Asi jo. Jsme za to rádi. Na Villarrealu uhrát jedna dva, to je hezké.

Mohlo být hůř: ve druhém poločase jste šel do riskantního skluzu ve vápně, kdyby ho útočník neustál, mohla se pískat penalta. Nebál jste se?
Upřímně... Jsou dost rychlí. Říkal jsem si, že budu mít balon, nakonec jsem ho neměl. Naštěstí jsem stihl nohou trochu ucuknout, takže neměl důvod padat. Ale taky jsem se v první chvíli lekl. Kdyby to proběhl rychleji, mohla být penalta, což by bylo smutné.