8:30
OTTAWA - Gól Milana Michálka nestačil na rozjetý Pittsburgh, který s Tomášem Vokounem v brance zvítězil v utkání 2. kola play off NHL v Ottawě vysoko 7:3 a v sérii se ujal vedení 3:1. Na kanonádě se dvěma góly podíleli James Neal a Jarome Iginla, obránce Kris Letang posbíral čtyři asistence. Vokoun kryl třicet střel a připsal si pátou výhru v šestém startu letošní vyřazovací části.

Český hokejista Ottawy Senators Milan Michálek slaví gól foto: ČTK

Michálek otevřel skóre zápasu ve třetí minutě, kdy ujel v oslabení a Vokouna překonal střelou nad lapačku. V první třetině se oba týmy gólově prosadily ještě jednou, a tak Ottawa, která minulý zápas vyhrála v prodloužení, vedla 2:1. Jenže hosté dvěma brankami ve dvaadvacáté minutě výsledek otočili a dalšími čtyřmi góly v poslední třetině zvýšili až na 7:2. Po šesté inkasované brance opustil své místo Craig Anderson, jenž v minulém zápase chytil 49 z 50 střel. Senators už v závěru jen snížili.

"Cítili jsme, že po většinu první třetiny jsme byli lepší, a věděli jsme, že pokud budeme hrát pořád stejně, neudrží s námi krok. Vypadalo to, jako bychom byli rychlejší, a proto měli velké potíže nás zastavit," komentoval obrat obránce Penguins Brooks Orpik. "Když se podaří hrát celou dobu takhle, lepší tým nakonec zvítězí," dodal. Domácím po utkání nebylo do řeči, trenér Paul MacLean dokonce ignoroval veškeré otázky novinářů.

Na jejich dotazy reagoval pouze pozvednutím zápisu o utkání a konstatováním: "Všechno je tady. Skončilo to 7:3. Uvidíme se v Pittsburghu. Přijedeme tam hrát. Hezkou noc". Další duel je na programu v noci z pátku na sobotu. Momentálně se schyluje k finále Východní konference ve složení Pittsburgh, Boston, který vede nad New Yorkem Rangers už 3:0. "O ničem takovém se vůbec nechci bavit před pátým zápasem," nechtěl se k možnému konferenčnímu finále vyjádřit Sidney Crosby.

Ve čtvrtém duelu jednou skóroval a byla to jeho čtyřicátá trefa v play off v kariéře; z aktivních hráčů dosáhl této mety v nejnižším počtu zápasů (77). Druhý Jaromír Jágr potřeboval na stejnou cifru o devět utkání více. Stejně jako Crosby i kapitán druhého týmu Alfredsson ještě nepovažuje sérii za rozhodnutou. "Víme, že kurzy jsou proti nám, ale my nic nevzdáváme a v tomto přístupu budeme pokračovat. Příště chceme předvést sakra dobrý zápas," dodal švédský útočník, který si v utkání připsal gól a asistenci a na kontě má v součtu všech zápasů play off v NHL sto bodů.

Výsledek 2. kola play off

Východní konference
4. zápas: Ottawa - Pittsburgh 3:7 (2:1, 0:2, 1:4)
Branky: 3. M. Michálek, 17. Turris, 55. Alfredsson - 15. a 42. J. Neal, 22. a 50. Iginla, 22. Kunitz, 49. Dupuis, 49. Crosby. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celé utkání, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 33:42. Diváci: 20 500. Stav série: 1:3.