Gerrard dal ve 400. utkání Premier League hattrick

22:56aktualizováno  23:02
PRAHA - Fotbalisté Liverpoolu porazili v dohrávce 26. kola anglické ligy v městském derby Everton 3:0. Všechny góly vstřelil domácí kapitán Steven Gerrard, který tak oslavil 400. start v Premier League.

Fotbalista Liverpoolu Steven Gerrard foto: Reuters

Gerrard se poprvé trefil v 34. minutě, kdy po odražené střele přehodil z hranice vápna obránu i brankáře Evertonu. Druhou branku přidal jednatřicetiletý záložník tvrdou ranou v 51. minutě po individuální akci Luise Suáreze a hattrick dokonal ve druhé minutě nastavení.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Liverpool, který derby s Evertonem na stadionu Anfield neprohrál od roku 1999, se v lize dočkal vítězství po třech porážkách za sebou. V tabulce týmu kouče Kennyho Dalglishe patří sedmá příčka.

Prohra zkazila hostujícímu trenérovi Davidu Moyesovi desetileté výročí na lavičce Evertonu. Osmačtyřicetiletý kouč vede aktuálně devátý celek anglické ligy od 14. března 2002.