Gebre Selassie si dal nešťastný vlastní gól, Bayern rozstřílel Hamburk

17:40aktualizováno  21:11
BERLÍN - Český reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie vlastním gólem přispěl k prohře Brém v úvodním kole německé fotbalové ligy se Schalke. Při snaze odkopnout míč přeloboval vlastního brankáře Wiedwalda a nešťastně otevřel skóre utkání, které skončilo 0:3. Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v základní sestavě zvítězila 1:0 na hřišti Augsburgu, Hoffenheim neudržel vedení v Leverkusenu a prohrál 1:2.

Český fotbalista Werderu Brémy Theodor Gebre Selassie (vpravo) a Jermaine Jones ze Schalke foto: Reuters

Navýšit hubené vedení Schalke mohl po přestávce Huntelaar, gólman Brém jeho pokus ale zneškodnil. Na druhé straně se do hezké šance dostal Bartels a jen těsně minul branku.

Úspěšný ligový debut na lavičce Schalke bývalému kouči Paderbornu Andrému Breitenreiterovi následně však pojistili Choupo-Moting a Huntelaar.

Gebre Selassieho vlastní gól

Hoffenheim se dostal do vedení v Leverkusenu už v páté minutě, když Polanski předložil pas za obranu Zuberovi, který osamocen před brankářem Lenem nezaváhal a vstřelil svůj první bundesligový gól.

Leverkusen ale před přestávkou zvýšil tlak a zásluhou Kiesslingovy dorážky vyrovnal. Jedenatřicetiletý forvard společně s Huntelaarem vytvořili rekord německé ligy: oba se trefili počtvrté v řadě v prvním utkání sezony.

Obrat dokonal v druhém poločase teprve devatenáctiletý záložník Brandt, Leverkusen tak zvítězil v devíti z posledních deseti vzájemných utkání. Celý zápas za hosty odehrál obránce Pavel Kadeřábek.

Darida se po osmnácti minutách duelu v Augsburgu zapsal do statistik inkasovanou žlutou kartou.

Německá fotbalová liga - 1. kolo

Bayern Mnichov - Hamburk 5:0 (69. a 73. Müller, 27. Benatia, 53. Lewandowski, 87. Costa).

Augsburg - Hertha Berlín 0:1 (48. Kalou z pen.)

Brémy - Schalke 0:3 (34. vlastní Gebre Selassie, 68. Choupo-Moting, 85. Huntelaar)

Darmstadt - Hannover 2:2 (31. a 54. Heller - 48. Benschop, 62. vlastní Sulu)

Leverkusen - Hoffenheim 2:1 (45. Kiessling, 71. Brandt - 5. Zuber)

Mohuč - Ingolstadt 0:1 (66. Hinterseer)

Dortmund - Mönchengladbach 4:0 (33. a 50. Mchitarjan, 15. Reus, 21. Aubameyang).

V prvním dějství gól nepadl, v jeho závěru ale obdržel druhou žlutou kartu útočník bavorského celku Bobadilla a svůj jubilejní 50. ligový zápas za Augsburg nedohrál.

Na začátku druhé půle fauloval domácí obránce Klavan ve vápně Kaloua, který sám nařízenou penaltu proměnil.

Ani Hertha nedohrála zápas v plném počtu, v 66. minutě ji oslabil Beerens. Berlínský celek těsný náskok udržel i díky tomu, že Esswein v 75. minutě trefil z přímého kopu pouze tyč.

Ingolstadtu se bundesligová premiéra vydařila a zásluhou trefy Hinterseera z 66. minuty zvítězil na hřišti Mohuče 1:0. Útočník vítězného týmu Tomáš Pekhart nebyl připraven ani na lavičce. I druhý nováček Darmstadt získal první bod za remízu 2:2 s Hannoverem.

Do sezony vstoupila skvěle Borussia Dortmund, jež nadělila Mönchengladbachu čtyři góly. Už v páteční předehrávce si snadný triumf připsal obhájce titulu Bayern Mnichov, který doma vypráskal Hamburk 5:0.