Futsalisté Argentiny vládnou. Po Jižní Americe si podmanili i svět

23:45
Praha/Coliseo el Pueblo - Mistry světa ve futsalu se stali zástupci Argentiny. Ve finálovém zápase v kolumbijském městě Coliseo el Pueblo porazili Rusko 5:4. Celkové třetí místo obsadil tým Íránu, který si poradil s Portugalci po penaltovém rozstřelu.

Futsalisté Argentiny se radují po výhře ve finále MS. foto: Twitter

První poločas nabídl velmi zajímavou podívanou, ve které se oba týmy předháněly v dobrých příležitostech. Nicméně první branku vsítil ruský futsalista Eder Lima, jenže hned vzápětí za argentinskou stranu odpověděl Alamir Vapokari. Argentinci byli po vstřelené brance lepším týmem, jenže převahu se jim podařilo zužitkovat až po nařízené penaltě za šestý akumulovaný faul. Tu proměnil Cuzzolino.

Jenže do druhého poločasu nastoupili lépe futsalisté Ruska. Eder Lima srovnal, jenže se opakovala situace, jaká nastala u prvního ruského gólu. Argentinci opět rychle kontrovali, a to hned dvakrát nohou Alana Brandiho. Poprvé dorážel svou střelu, podruhé zakončoval do prázdné branky po velmi pohledné akci.

Rusko mělo obrovský tlak, jenže...

Minutu a 41 vteřin před koncem, při ruské hře bez brankáře, vystřelil z vlastní poloviny bránící Constantino Vaporaki. Trefil opuštěnou ruskou branku. A byl to vítězný gól, ač v tu chvíli Argentina vedla 5:2.

Závěrečné korekce Lyskova a Limy už přišly pozdě.

Argentina tak vládne nejen Jižní Americe, kterou opanovala vloni, ale po letošku i celému světu.