Frolík vstřelil vítězný gól. Skóroval i Hertl, porážku San Jose ale neodvrátil

7:02
NEW YORK - Český útočník Michael Frolík přispěl v pátečním utkání NHL gólem a přihrávkou k vítězství Calgary 5:2 nad Vancouverem a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. U páté branky asistoval Jakub Nakládal, který ve svém čtvrtém startu v soutěži zaznamenal první kanadský bod. Mezi střelce se zapsal ještě Tomáš Hertl, který se San Jose podlehl na ledě Caroliny 2:5.

Mark Giordano (vlevo), Matt Stajan a Joe Colborne (vpravo) slaví gól Michaela Frolíka v zápase s týmem Vancouver Canucks. foto: Larry MacDougal/The Canadian Press via APČTK

Obě gólové akce Frolíka proběhly na začátku prostřední třetiny v rozmezí tří a půl minut a Calgary po nich otočilo stav z 1:2 na 3:2. V prvním případě střelu českého útočníka dorazil Mikael Backlund, ve druhém se k Frolíkovi přiklonilo štěstí, neboť jeho bekhendový pokus z mezikruži si nešťastně srazil bruslí do vlastní branky Matt Bartkowski. Nakládal si připsal premiérový bod po pěkné a rychlé akci, když přihrál z obranné třetiny na levou stranu rozjetému Lanci Boumovi, jehož křížný pas usměrnil do branky Josh Jooris.

Hertl vstřelil v Carolině jeden ze svých nejsnazších gólů: u zadního mantinelu obral gólmana Cama Warda o puk Patrick Marleau, po jehož přihrávce zívala na českého mladíka prázdná klec. Odchovanec pražské Slavie snižoval v 51. minutě na 2:3, ale domácí dvěma zásahy nepřipustili další drama. U poslední branky utkání asistoval Andrej Nestrašil.

Další spolehlivý výkon podal Michal Neuvirth. Český gólman, který startoval ve druhém utkání za sebou, kryl 29 střel a pomohl Philadelphii v Montrealu alespoň k zisku bodu za prohru 2:3 po samostatných nájezdech. Rozstřel rozhodl v páté sérii Paul Byron střelou nad lapačku Neuvirtha. Před ním mohl ve čtvtém kole ukončit zápas Jakub Voráček, ale nenašel skulinku mezi betony Mikea Condona. V sestavě vítězů chyběl Tomáš Fleischmann, který zůstal jen mezi náhradníky.