Frolík se poprvé trefil za Winnipeg, pomohl porazit Edmonton

10:36
NEW YORK - Český hokejový útočník Michael Frolík pomohl brankou v úterním přípravném utkání na nový ročník NHL k vítězství Winnipegu nad Edmontonem 3:2. Vítězství Jets vychytal gólman Ondřej Pavelec. Jednou asistencí přispěl k výhře Calgary nad New Yorkem Islanders 5:3 útočník Roman Horák. Stejnou bilanci měl i Jakub Voráček, ale prohře Philadelphie s New Yorkem Rangers nezabránil.

Mark Scheifele a Michael Frolík foto: ČTK

Pětadvacetiletý Frolík, který byl po zisku Stanleyova poháru vyměněn do Winnipegu z Chicaga, se trefil ve svém druhém vystoupení v novém působišti. Otevřel skóre ve 29. minutě v přesilové hře. Jets následně zvýšili náskok už na 3:0. V 57. minutě sice Pavelce v rozmezí 23 vteřin překonali Mitchell Moroz a Philip Larsen, ale vítězství domácí uhájili.

Horák v 25. minutě přihrál na gól Lanceho Boumy, který vyrovnal na 1:1 a zahájil obrat, díky němuž Flames získali náskok 4:1 a přes finiš Islanders výhru udrželi. Po Voráčkově přihrávce vyrovnával ve 43. minutě Sean Couturier na 2:2, ale za tři minuty rozhodl o vítězství Rangers Benoit Pouliot.

Přípravné zápasy na nový ročník NHL:

Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 34. Talbot, 43. Couturier (Voráček) - 22. Brassard, 40. Powe, 46. Pouliot.

Columbus - Buffalo 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 25. Umberger - 20. a 35. Foligno, 50. Grigorenko.

Washington - Boston 2:3SN (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 18. Wilson, 39. Wellman - 40. Florek, 48. Kelly, rozhodující sam. nájezd Camper. Hráno v Baltimore.

Chicago - Detroit 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 37. Sharp, 38. Smith.

Winnipeg - Edmonton 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 29. Frolík, 33. Klingberg, 56. Peluso - 57. Moroz, 57. Larsen. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 24 střel inkasoval dvě branky a měl úspěšnost zákroků 91,7 procenta.

Minnesota - Columbus 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 31. Niederreiter - 19. Johansen, 25. Atkinson, 28. Letestu.

Calgary - New York Islanders 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)
Branky: 28. a 38. Wideman, 25. Bouma (Horák), 39. Galiardi, 59. Glencross - 4. Grabner, 40. Reinhart, 54. Wetmore.

New York Islanders - Calgary 2:4 (0:0, 1:4, 1:0)
Branky: 37. Tavares, 58. Moulson - 21. a 39. Monahan, 22. Backlund, 34. Stajan. Hráno v Regině.

Anaheim - Los Angeles 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky: 50. a 53. Carter, 16. Frattin, 28. Sabourin, 39. Doughty, 56. Kopitar.