Frolík rozhodl o výhře Winnipegu, slavil i Neuvirth s Eratem

10:26
NEW YORK - Útočník Michael Frolík rozhodl v NHL o výhře hokejistů Winnipegu 2:1 na ledě Montrealu. Vítězný gól dal ve 42. minutě a připsal si dvanáctou branku v sezoně.

Český hokejista Winnipegu Jets Michael Frolík foto: ČTK

U jediného zásahu domácích, jímž Brian Gionta vyrovnal v 38. minutě na 1:1, asistoval Tomáš Plekanec. Gionta pokazil čisté konto Alu Montoyovi, který dostal přednost v brance Winnipegu před olympionikem Ondřejem Pavelcem a zneškodnil 30 střel.

Sestřih z utkání Montreal - Winnipeg

Zachytal si Michal Neuvirth, který pomohl Washingtonu porazit Detroit 6:5 v prodloužení. Český brankář kryl 25 pokusů soupeře, v jehož dresu se činil především Gustav Nyquist. Švédský útočník, jenž má šanci dostat se do nominace pro hry v Soči jako náhradník za zraněného klubového kolegu Johana Franzéna, zaznamenal první hattrick v kariéře. Detroitu to však k vítězství nestačilo.

O výhře Washingtonu rozhodl svým 39. gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Alexandr Ovečkin, který využil přesilovku po vyloučení Brendana Smithe.

Sestřih z utkání Washington - Detroit

Výsledky NHL

Washington - Detroit 6:5pp (3:1, 1:2, 1:2 - 1:0)

Branky: 8. a 34. Ward, 5. Chimera, 17. Carlson (Erat), 45. Brouwer, 63. Ovečkin - 12., 39. a 41. Nyquist, 34. Tatar, 47. Abdelkader. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 30 střel inkasoval 5 branek a měl úspěšnost zákroků 83,3 procenta. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18.506.

Montreal - Winnipeg 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 38. Gionta (Plekanec) - 30. Enström, 42. Frolík. Střely na branku: 31:35. Diváci: 21.273.