Frolík po kolapsu Winnipegu: Frustrující, play off se vzdaluje

10:59
ANAHEIM (Od spolupracovníka LN v USA) - Český hokejový reprezentant Michael Frolík, který od léta hraje v kanadském Winnipegu, se v týmu Jets posunul z role obranáře v Chicagu do první útočné formace s cílem střílet góly, což se mu i daří. Kladenský odchovanec však v pondělí v noci smutnil po další nešťastné porážce, jeho tým tentokrát padl 4:5 v prodloužení s Anaheimem.

Frolík a Kane při oslavě právě cstřeleného gólu. foto: ČTK

LN Winnipeg Jets v utkání proti Anaheimu vedl ve druhé třetině již 4:0, ale přesto jste nakonec prohráli. Jak je to možné?
Je to velmi frustrující, protože jsme tentokrát začali výborně. V sobotu proti LA Kings jsme dobrý začátek neměli, a tentokrát proti Ducks nám všechno vycházelo a dávali jsme góly. Věděli jsme, že Anaheim je dobré mužstvo, že se jen tak nepoloží. Góly je nakoply a my jsme pak v poslední třetině hráli ustrašeně, puky jen vyhazovali a nechali se zatlačit.

LN Už jste někdy ve své kariéře ztratil čtyřgólové vedení?
Asi už ano, i když si teď žádný konkrétní zápas nevybavuji. Vždycky, když prohrávající mužstvo dá rychlé góly za sebou, tak ho to nakopne, a je to těžké bránit. My jsme si na střídačce stále opakovali, že musíme zachovat klid a hrát pořád stejně, ale bohužel jsme to nedodrželi.

LN Co tato porážka znamená pro vaše naděje na postup do play off. Asi pomalu zhasínají, že?
Již před tímto zápasem jsme na Phoenix ztráceli devět bodů, takže naše šance zůstávají nízké, v Západní konferenci se tak výrazná ztráta jen těžko dohání. Ale dokud malá šance bude existovat, tak my se budeme snažit bojovat do poslední minuty a dojet tu sezonu tím správným způsobem a třeba již budovat tým na příští rok.

LN Jak vy osobně jste spokojen s tím, jak vás nový tým využívá? V Chicagu jste plnil roli obranáře...
Od té doby, co přišel nový trenér, tak dostávám více příležitostí. Dokonce mne posunul do první lajny a jsem moc rád, že mi dal tuto šanci. Více hraju a snažím se i na sobě dále pracovat., a doufám, že tam vydržím.

LN Co nového kouč Paul Maurice přinesl do týmu?
Jedná se o zkušeného trenéra, od jeho příchodu se náš tým zvedl. Začali jsme hrát více vyrovnaněji. Po olympijské přestávce jsme měli skvělý start, hráli jsme velice dobře. Je vidět, že má zkušenosti, že ví, co dělá, vždyť trénoval více než 1000 zápasů v NHL.