NHL: Frolík dalším gólem pečetil výhru Calgary, Sedlák opět asistoval

7:26aktualizováno  11:09
NEW YORK - Hokejový útočník Michael Frolík se v pátečním utkání NHL podílel jednou trefou na výhře Calgary 5:2 nad Ottawou. Kladenský odchovanec čtvrtým zásahem v sezoně uzavřel v 53. minutě skóre po dobře sehraném přečíslení dva na jednoho. Ve druhém zápase za sebou bodoval Lukáš Sedlák a i díky jeho asistenci zvítězil Columbus 4:0 v Anaheimu.

Michael Frolík přispěl gólem k výhře Calgary. foto: APČTK

Calgary využilo problémů Ottawy s gólmany. Jednička týmu Craig Anderson je z osobních důvodů mimo hru a Andrew Hammond kvůli zranění po první třetině odstoupil ze zápasu. V té době domácí prohrávali 1:2, protože dvakrát neubránili přesilovou hru. V prostřední části ale Flames přivítali nováčka Chrise Driedgera dvěma rychlými zásahy. Brankový účet završil Frolík, který dostal dobrou přihrávku od Mikaela Backlunda a akci zakončil střelou do protipohybu gólmana.

Platit za olympijské hry? Nemyslitelné, říkají hokejisté NHL

„Chytal jsem v NHL potřetí a předchozí dva starty mi vyšly trochu lépe. Nemůžete mít jen perfektní zápasy. Musím se z toho poučit,“ prohlásil Driedger, který kryl jen 11 střel z 15. Spoluhráč Erik Karlsson se ho ale zastal. „Nemyslím si, že bychom jeho příchodem něco na své hře změnili. Ani jsme nehráli špatně a on nás držel. Jen dokázali proměnit více šancí, které měli,“ konstatoval.

Hokejisté Columbusu si vzali k srdci výtku trenéra Johna Tortorelly kvůli nízké produktivitě. Blue Jackets na ledě Anaheimu zaskočili soupeře čtyřmi góly v rozmezí 11. až 15. minuty. U prvního si připsal přihrávku Sedlák. Český útočník ve svém pátém utkání v soutěži vyhrál v rohu kluziště osobní souboj a přihrál skórujícímu Samu Gagnerovi, který se v utkání prosadil dvakrát. Dvě branky dal i Brandon Saad a gólman Sergej Bobrovskij kryl 35 střel.

„Je těžké strávit takovou porážku. Posledně jsme hráli velmi dobře, ale dnes jsme byli mdlí. Bez energie, bez bruslení. Nedělali jsme, co je potřeba, a to se projevilo,“ štvalo kapitána Anaheimu Ryana Getzlafa. „Soupeř byl hladovější. Náš výkon se dnes vůbec nepřibližoval úrovni NHL,“ doplnil trenér Ducks Randy Carlyle.

V polovině zápasů pátečního programu NHL si připsali brankáři čisté konto. Vedle Bobrovského se zaskvěl i Michael Hutchinson, který zastavil 37 střel Colorada a dovedl Winnipeg k výhře 1:0. „Byl velkolepý. Zejména v tom, jak si poradil se všemi závary, které soupeř v jeho brankovišti vytvořil,“ komentoval trenér Paul Maurice výkon Hutchinsona, který před startem sezony vytlačil ze sestavy Ondřej Pavelce.

Vancouver nepřekonal z 26 pokusů Cama Talbota a podlehl doma Edmontonu 0:2. Úvodní gól vstřelil v polovině utkání Connor McDavid, lídr produktivity soutěže, a druhou trefu přidal v power play Milan Lucic. Oilers si připsali pátou výhru za sebou, sedmou z osmi utkání a vévodí Západní konferenci. „Je to pravděpodobně jedna z mých nejlepších sérií v kariéře,“ rozplýval se Talbot nad vstupem do ročníku.

Poprvé v sezoně se do obranných řad Chicaga vměstnali oba čeští hokejisté Michal Kempný a Michal Rozsíval, kteří s týmem zvítězili na ledě New Jersey 3:2 v prodloužení. Naopak trio Jakub Nakládal, Martin Frk a Andrej Nestrašil zůstalo opět mezi náhradníky Caroliny, která doma porazila New York Rangers 3:2.