11:23
BERLÍN/PRAHA - Na hvězdu Bayernu Mnichov Francka Ribéryho zaútočil v závěru středečního zápasu fotbalového Německého poháru v Hamburku fanoušek, který vběhl na hřiště.

Zdvižené prostředníčky. Franck Ribéry čelil vulgární gestikulaci jednoho z fanoušků. foto: Reuters

Francouzského záložníka udeřil šálou domácího klubu do obličeje a provokoval ho zdviženými prostředníčky. Pak se příznivec Hamburku marně snažil uprchnout před členy ochranky.

„Naštěstí se nic moc nestalo. Bylo to těžké, já ho neviděl přibíhat,“ řekl po zápase v televizním rozhovoru Ribéry, jehož každý kontakt s míčem provázeli domácí fanoušci pískotem.

Nejlepší fotbalista Evropy za předminulou sezonu nastoupil po nedávném zranění kolena poprvé v sezoně za Bayern v základní sestavě a v 55. minutě zvýšil na 3:0. Navedl si míč ze strany před velké vápno a jeho střela, tečovaná Johanem Djourouem, skončila za zády brankáře Jaroslava Drobného.

Český gólman předtím inkasoval v závěru prvního poločasu také po střele Davida Alaby z přibližně 30 metrů, spoustu dalších šancí Bayernu ale pochytal a měl značnou zásluhu na tom, že Hamburk prohrál utkání 2. kola pouze 1:3.

Teprve potřetí v sezoně nastoupil za Eintracht Frankfurt útočník Václav Kadlec a připsal si druhý gól. Na hřišti Borussie Mönchengladbach se dostal do hry v 48. minutě a těsně před koncem snížil na konečných 1:2.

Trenér Bayernu Josep Guardiola a Franck Ribéry.
Theodor Gebre Selassie přihlíží nůžkám Francka Ribéryho z Bayernu
Großkreutz se snaží připravit o míč Ribéryho.
Welbeck se probíjí k míči mezi dvojicí Ribery (vlevo) - Boateng.

Druhý tým bundesligové tabulky těsnou výhrou protáhl neporazitelnost ve všech soutěžích už na 16 zápasů a jedno utkání mu schází k vyrovnání klubového rekordu.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...