11:23
BERLÍN/PRAHA - Na hvězdu Bayernu Mnichov Francka Ribéryho zaútočil v závěru středečního zápasu fotbalového Německého poháru v Hamburku fanoušek, který vběhl na hřiště.

Zdvižené prostředníčky. Franck Ribéry čelil vulgární gestikulaci jednoho z fanoušků. foto: Reuters

Francouzského záložníka udeřil šálou domácího klubu do obličeje a provokoval ho zdviženými prostředníčky. Pak se příznivec Hamburku marně snažil uprchnout před členy ochranky.

„Naštěstí se nic moc nestalo. Bylo to těžké, já ho neviděl přibíhat,“ řekl po zápase v televizním rozhovoru Ribéry, jehož každý kontakt s míčem provázeli domácí fanoušci pískotem.

Nejlepší fotbalista Evropy za předminulou sezonu nastoupil po nedávném zranění kolena poprvé v sezoně za Bayern v základní sestavě a v 55. minutě zvýšil na 3:0. Navedl si míč ze strany před velké vápno a jeho střela, tečovaná Johanem Djourouem, skončila za zády brankáře Jaroslava Drobného.

Český gólman předtím inkasoval v závěru prvního poločasu také po střele Davida Alaby z přibližně 30 metrů, spoustu dalších šancí Bayernu ale pochytal a měl značnou zásluhu na tom, že Hamburk prohrál utkání 2. kola pouze 1:3.

Teprve potřetí v sezoně nastoupil za Eintracht Frankfurt útočník Václav Kadlec a připsal si druhý gól. Na hřišti Borussie Mönchengladbach se dostal do hry v 48. minutě a těsně před koncem snížil na konečných 1:2.

Trenér Bayernu Josep Guardiola a Franck Ribéry.
Theodor Gebre Selassie přihlíží nůžkám Francka Ribéryho z Bayernu
Großkreutz se snaží připravit o míč Ribéryho.
Welbeck se probíjí k míči mezi dvojicí Ribery (vlevo) - Boateng.

Druhý tým bundesligové tabulky těsnou výhrou protáhl neporazitelnost ve všech soutěžích už na 16 zápasů a jedno utkání mu schází k vyrovnání klubového rekordu.