Mourinho se vrátil na lavičku Chelsea výhrou, Čech vychytal nulu

19:22
LONDÝN - Vítězně vstoupili do nového ročníku anglické ligy fotbalisté Chelsea. "Blues" s Petrem Čechem v brance porazili nováčka soutěže Hull 2:0. Česká brankářská jednička čistým kontem oslavila svůj 100. ligový zápas pod trenérem Josém Mourinhem, jenž se úspěšně vrátil na lavičku Chelsea.

Fotbalista Chelsea Oscar foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 1. kolo

Crystal Palace - Tottenham 0:1 (50. Soldado z pen.)

Chelsea - Hull 2:0 (13. Oscar, 25. Lampard)

Chelsea mohla jít proti Hullu do vedení již v 6. minutě, když gólman Allan McGregor fauloval v pokutovém území Fernanda Torrese. Vzápětí však svoji chybu odčinil přesným zákrokem proti penaltě Franka Lamparda. Domácí se tak radovali až o sedm minut později po přesné trefě Oscara. Lampard si spravil chuť v 25. minutě, kdy dalekonosnou střelu z přímého kopu umístil přesně pod břevno. Záložník Chelsea se ve svém osmnáctém úvodním ligovém duelu trefil již poosmé a v historických tabulkách vyrovnal zápis Alana Shearera.

V dresu Chelsea Lampard v prvním kole neprohrál ani jeden z 13 zápasů. Tottenham i bez zraněného záložníka Garetha Balea zvítězil na hřišti dalšího nováčka Crystalu Palace 1:0. O jedinou branku utkání se postaral ve druhém poločase útočník Robeto Soldado, letní posila z Valencie. V 50. minutě zastavil Dean Moxey centr Aarona Lennona rukou a Soldado se z nařízeného pokutového kopu nemýlil. V minulé sezoně Tottenham nekopal penaltu ani jednou.