Jablonec neudržel v Příbrami vedení o dva góly a remizoval 3:3

18:19aktualizováno  19:31
PŘÍBRAM - Fotbalisté Jablonce v 21. kole první ligy neudrželi v Příbrami vedení 3:1 a po remíze 3:3 zůstali na čtvrtém místě za Olomoucí. Domácí po výhře 1:0 proti Slovácku svému trenérovi Františku Strakovi zajistili povedenou domácí premiéru a v neúplné tabulce zůstávají třináctí.

1. FK Příbram - Baumit Jablonec. David Střihavka z Příbrami (vlevo) a Luboš Loučka z Jablonce foto: ČTK

1. FK Příbram - Baumit Jablonec 3:3 (1:3)

Branky: 14. Hájovský, 71. Wágner, 83. Střihavka - 17. a 45. Novák, 23. Loučka. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Hrabovský. ŽK: Beneš, Novák, Valeš, Loučka (všichni Jablonec). Diváci: 3752.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Valenta (65. Wágner), Krbeček (46. T. Pilík), Tarczal, Mašán, Koukal (46. Šlapák) - Střihavka. Trenér: Straka.
Jablonec: Valeš - Kysela, Beneš, Novák, Zoubele - Loučka, Rossi - Kopic (80. Vaněk), Piták, Jablonský (88. Pázler) - Třešňák. Trenér: Kotal.

"Je to čtvrté utkání, kdy jsme vedli o dva góly a nakonec remizovali. Způsobili jsme si to sami, protože v druhém poločase jsme byli zbytečně pasivní," zlobil se trenér Jablonce Václav Kotal. "Chybí nám trošku chytrosti dostat soupeře z tempa. Vytváříme zbytečně moc standardních situací a máme lehké ztráty míče při přechodu na soupeřovu polovinu. Bylo by potřeba, abychom ty situace zvládali lépe. Bohužel se nám to nedaří," litoval Kotal.

Příbram poslal do vedení Tomáš Hájovský, Baumit ještě v prvním poločase otočil skóre díky dvěma brankám Filipa Nováka a trefě Luboše Loučky, po změně stran vyrovnali střídající Tomáš Wágner a David Střihavka. Příbram začala na svém stadionu lépe. Ve 14. minutě se po rohovém kopu dostal míč na zadní tyči k volnému Hájovskému, který měl dost času přesně zakončit hlavou. Domácí stoper tak navázal na vítězný gól z minulého kola se Slováckem.

"Já jsem rád, že po průběhu utkáni jsme ten zlatý bod urvali. Zlepšenou hrou v druhém poločase jsme si ho zasloužili. Mě spíš mrzí, že jsme sice vstoupili do utkání důležitým gólem, ale hrubými, fatálními chybami jsme dokázali posadit soupeře na koně," připomněl kouč Příbrami František Straka poločasovou ztrátu 1:3. Radost Středočechů však trvala pouhé tři minuty. "Nabádal jsem hráče, aby neskládali zbraně, že jeden kontaktní gól by nás mohl nakopnout. Pak jsme vsadili na jednu kartu, přišel Wágner a ten tomu utkání dal úplně jiny náboj. Kýžený bod je velice důležitý i pro morálku tymu," řekl Straka, který prý také třetí branku z lavičky neviděl.

Branka to nebyla, stěžoval si prý trenérovi Jablonce gólman Valeš

Kopic se po pravé straně prodral přes domácí obranu a jeho přihrávku do pokutového území zblízka proměnil Novák. Po zahozeném samostatném "nájezdu" příbramského Valenty se v 23. minutě prosadil opět Jablonec. Krbeček na hranici šestnáctky fauloval pronikajícího Pitáka, rozhodčí ponechal výhodu a osamocený Loučka s jistotou překonal gólmana Hrušku.

Oba týmy pokračovaly v atraktivním ofenzivním fotbale. Velkou šanci na vyrovnání měl Krbeček, ale svým přízemním pokusem trefil jen tyč Valešovy branky. Jablonci se povedl závěr prvního poločasu. V poslední minutě se k přímému kopu postavil Novák, technickou střelou překonal zaskočeného Hrušku a připsal si druhý zásah. V úvodu druhé půle byla aktivnější Příbram. Střídající Pilík našel nabíhajícího Jugase, který však z úhlu vysoko přestřelil. Ještě blíž kontaktnímu gólu byl Kuvajťan Mašán, ale jeho slabý pokus Valeš chytil.

Domácí nakonec z velkého tlaku vytěžili kontaktní branku. Odražený míč se dostal k opuštěnému Wágnerovi a ten šest minut po příchodu na hřiště tvrdou střelou skóroval. Příbram toužila po třetí brance a soupeře místy výrazně přehrávala. Novákovu gólovou střelu z přímého kopu mohl napodobit Mašán, ale trefil pouze tyč. Sedm minut před koncem domácí přece jen vyrovnali. Po závaru v šestnáctce se ke střele dostal Střihavka a brankář Valeš podle rozhodčích chytil míč až za brankovou čárou.

Valeš prý ale řekl, že branku nedostal. "Podle jeho tvrzení míč při třetím gólu v žádném případě nebyl za brankovou čárou. Já to samozřejmě nedokážu posoudit z lavičky. Takže uvidíme, pokud existuje nějaký záznam. Myslím, že takové góly by se měly uznávat jen za předpokladu, že si všichni jsou stoprocentně jistí," prohlásil Kotal.