Hradec s Příbramí jen remizoval a se záchranou to bude mít těžké

21:34
HRADEC KRÁLOVÉ - Fotbalisté Hradce Králové v 28. kole první ligy doma jen remizovali 0:0 s Příbramí a boj o záchranu si znovu zkomplikovali. Na 15. místě mají dvě kola před koncem soutěže stále ztrátu tří bodů na soupeře, navíc je čekají těžké zápasy se Slavií a Plzní.

Hradec Králové - 1. FK Příbram. Zleva Jiří Lindr, Marek Kulič a Haris Harba z Hradce Králové odcházejí zklamaní po bezbrankovém utkání do šaten foto: ČTK

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 0:0

Rozhodčí: Nenadál - Wilczek, Mencl. ŽK: Krbeček, Pilík (oba Příbram). Diváci: 2836.
Hradec: Lindr - Holeš (78. Uškovič), Hochmeister, Hájek, Poděbradský - Šisler, Schwarz (74. Klapka) - Štěpán (62. Malinský), Harba, Halilovič - Kulič. Trenér: Prokopec.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský (78. Dejmek), Mišůn, Pleško - Pilík (89. Mašán), Tarczal, Abraham, Koukal (62. Mareš) - Krbeček, Wágner. Trenér: Straka.

V nich musejí uhrát minimálně o tři body více než Příbram proti Brnu a Liberci. Hradec měl více vyložených šancí, ale počtvrté z posledních šesti zápasů nedal gól. Příbram přijela na jedno z klíčových záchranářských utkání s defenzivní taktikou a cílem neinkasovat, neboť cílem bylo hlavně se v tabulce udržet před Hradcem. Trenér Straka proto poprvé na jaře nechal na lavičce ofenzivního záložníka Mašána a poslal do zahajovací sestavy zkušeného Abrahama.

Hradec měl problémy s tvořením hry a do šancí se příliš nedostával. Příbram sice vyrážela do brejků, ale chyběla jí přesnost. Zahrozil jen Wágner, jehož střelu ve skluzu zablokoval jeden z obránců jen na roh. Domácí ožili až v posledních šesti minutách první půle. Dlouhý míč za obranu vracel Harba hlavou za sebe na nabíhajícího Kuliče, který se ocitl ve stoprocentní šanci, ale brankář Hruška ho vychytal. Vzápětí tvrdě pálil těsně vedle Šisler a Kulič znovu trefil jen Hrušku.

Poločasová přestávka utnula tlak Hradce. Příbram se hned v úvodu druhé půle dožadovala penalty za stažení Krbečka, rozhodčí však nesouhlasil. Dvacet minut před koncem po rohu zkoušel střelu přes hlavu Hájovský a Lindr musel vytáhnout míč zpod břevna. Hradec s vědomím, že mu jeden bod nestačí, vrhnul vše do útoku, ale dobře fungující obrana hostí domácí hráče už do větší šance nepustila. Jen Hochmeister se dostal k hlavičce, kterou Hruška efektně lapil a udržel pro Příbram cennou remízu.

Další úterní výsledek 28. kola fotbalové ligy

Slovan Liberec - FK Teplice 3:1 (1:0)
Branky: 28. Kelič, 66. Pavelka, 80. Rabušic - 73. Podaný. Rozhodčí: Ardeleánu - Filípek, Vysloužil. ŽK: Litsingi, Mahmutovič (oba Teplice). Diváci: 4514.
Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Kelič, Frýdek - Šural, Rybalka (87. Karišik), Pavelka, Delarge - Štajner (59. Hušek) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Kaufman, Jablonský, Rosa - Litsingi, Matula, Čajič (41. Vůch), Podaný - Vachoušek - Mahmutovič (81. Kerič). Trenér: Ščasný.