Monako díky pozdnímu gólu zdolalo St. Etienne a vede francouzskou ligu

19:22aktualizováno  22:24
PAŘÍŽ - Fotbalisté Monaka v devátém kole francouzské ligy díky brance ze závěru utkání porazili St. Etienne 2:1. Před druhými hráči Paris St. Germain, které v neděli čeká šlágr se třetím Marseille, mají tříbodový náskok.

Fotbalista Monaka Yannick Ferreira-Carrasco (vlevo) a brankář St. Étienne Stéphane Ruffier foto: Reuters

Francouzská fotbalová liga - 9. kolo

Monako - St. Etienne 2:1 (15. Ferreira-Carrasco, 87. Ocampos - 49. Hamouma)

Guingamp - Rennes 2:0 (47. Sorbon, 70. Yatabaré)

Lille - Ajaccio 3:0 (17. Souaré, 57. Gueye, 70. Kalou)

Nantes - Evian 3:0 (2. a 34. Djordjevič, 65. Djilobodji)

Toulouse - Nice 1:0 (34. Ben Yedder)

Valenciennes - Remeš 1:1 (90. Yamissi - 30. Oniangue)

Monako dostal na domácím hřišti do vedení v 15. minutě Yannick Ferreira-Carrasco, který využil parádní přihrávku kolumbijského záložníka Jamese Rodrígueze za obranu. Čtyři minuty po změně stran však srovnal skóre Romain Hamouma.

Ambiciózní nováček, který je vedle PSG jediným dosud neporaženým týmem v soutěži, odvrátil hrozbu třetí remízy 1:1 z posledních čtyř utkání až tři minuty před koncem. Další Rodríguezův pas využil střídající Lucas Ocampos, který byl na hřišti čtyři minuty.