Mexiko znovu porazilo Nový Zéland a pošesté v řadě si zahraje MS

9:20
WELLINGTON - Fotbalisté Mexika vyhráli v odvetě mezikontinentální baráže na Novém Zélandu 4:2 a po vítězství 5:1 z prvního zápasu postoupili na šesté mistrovství světa za sebou. Poslední účastník šampionátu v Brazílii vzejde z dvojice Uruguay - Jordánsko.

Fotbalista Mexika Oribe Peralta slaví postup týmu na mistrovství světa a předvádí čištění bot foto: ČTK

Interkontinentální baráž o účast na fotbalovém mistrovství světa 2014 - odveta

Nový Zéland - Mexiko 2:4 (0:3)
Branky: 80. James z pen., 82. Fallon - 14., 29. a 33. Peralta, 86. Peňa. Rozhodčí: Brych (Něm.). První zápas 1:5, postoupilo Mexiko.

Úvodní utkání vyhrál jihoamerický celek 5:0, odveta se hraje ve středu v noci. Mexiko za postupem nasměroval Oribe Peralta, který v prvním poločase nastřílel během devatenácti minut hattrick. Nový Zéland mohl snížit těsně před přestávkou, Jeremy Brockie ale penaltu neproměnil. Branky se domácí dočkali až v 80. minutě, kdy pokutový kop proměnil Chris James a v zápětí přidal druhou trefu Rory Fallon.

Poslední slovo ale patřilo Mexiku, za které účet zápasu uzavřel Carlos Peňa. Mexičané tak úspěšnou baráží dali zapomenout na nepříliš povedenou kvalifikaci. Během ní vyměnili tři trenéry, z deseti zápasů vyhráli jen dva a nastříleli pouhých sedm branek.