Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána
130 let

Lidovky.cz

Fotbalová liga se po 17 letech přejmenuje: Gambrinus střídá Synot

Sport

  10:18aktualizováno  11:11
PRAHA - Fotbalová liga v Česku po sedmnácti letech už neponese název podle pivovaru Gambrinus, ale od nové sezony jí dá jméno společnost Synot. Gambrinus zůstává hlavním partnerem, takže na stadionech se dál bude prodávat jen jeho pivo.

Radost hráčů Sparty. foto: ČTK

"Moc si vážíme, že jsme se s Gambrinusem dohodli na další spolupráci. Má exkluzivitu na pivo, což je zásadní. Nicméně liga se od nové sezony bude jmenovat podle Synotu. Podepsali jsme významnou smlouvu," řekl předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta.

Kontrakt se Synotem zní na čtyři roky se čtyřletou opcí. A podle něj by Synot měl za své jméno v názvu nejsledovanější sportovní soutěže v Česku platit víc než Gambrinus, a to přes padesát milionů korun ročně. Oficiálně to však nikdo nepotvrdil.

Takhle bude vypadat nové logo nejvyšší fotbalové soutěže.

"Finanční parametry smlouvy zveřejňovat nebudeme," prohlásil šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

"V okamžiku, kdy jsme se dozvěděli, že odchází dosavadní titulární partner české první ligy, vyhodnotili jsme si tuto možnost jako nejzajímavější, a to nejen z pohledu marketingu a možného dosahu na zviditelnění naší značky v rámci celé České republiky, ale také obecné podpory nejpopulárnějšího českého sportu," uvedl Neofytos Neofytou, ředitel společnosti Synot International Limited.

Nadnárodní skupina Synot podniká v mnoha různorodých odvětvích (například loterie, kurzové sázky, IT, hoteliérství, bezpečnostní služby,...).

Kluby na změně vydělají

Fotbalová liga mění jméno po sedmnácti letech. Pivovar Gambrinus se nyní stáhne do pozice hlavního partnera, ale v českém fotbale zůstane.

"Ve fotbale zůstáváme velice silně a nadále ho budeme podporovat. A to na všech úrovních," poznamenal Miroslav Peichl, marketingový manažer Gambrinusu. "Mnohem víc než dřív chceme podporovat fanoušky."

Součet příjmů od Synotu a Gambrinusu znamená zásadní navýšení oproti dřívějšku. "Ten nárůst je v řádech desítek procent ročně," prozradil Pelta.

Fotbal už dřív prodal dráž i televizní práva. Na všech těchto smlouvách vydělají i přímo profesionální kluby, které by si mezi sebe měly rozdělit o řádově desítky milionů korun víc.

Autor: