SOUHRN: Slavia remizovala s Jabloncem, Teplice snadno přehrály Bohemians

19:04aktualizováno  19. října 18:02
PRAHA - Fotbalová Synot liga má za sebou kompletní 11. kolo. Všechny bitvy přinesly nadprůměrný počet branek: nejvíce jich diváci viděli v Hradci Králové, kde České Budějovice vyhrály 3:2. Teplice zase doma rozstřílely Bohemians 4:1.

Martin Pospíšil (vlevo) z Jablonce a Milan Černý. foto: MAFRA - Michal Šula

Teplice i v šestém zápase na Stínadlech udrželi domácy neporazitelnost. O výhru severočeského celku 4:1 v duelu proti Bohemians se postaral v závěru prvního poločasu Admir Ljevakovič a po přestávce Aidin Mahmutovič, Egon Vůch a Eugene Salami. Za hosty snižoval Matúš Mikuš.

Jan Kopic z Jablonce zpracovává míč na prsou.
Liberecký útočník Josef Šural (vlevo) a obránce Slovácka Tomáš Břečka.
Liberecký záložník Michal Obročník (vlevo) a záložník Slovácka Jiří Valenta.
Ondřej Herzán z Českých Budějovic a Petr Mareš z Hradce Králové.

„Jsem velmi spokojený, protože jsme zvládli velmi těžké utkání, i když to teď tak nevypadá. Také jsem se obával absence vykartovaného Litsingiho, myslel jsem si, že bude chybět víc, ale nakonec jsme to zvládli. Hlavně v prvním poločase to byl složitý zápas, těžko jsme se dostávali do hry, po přestávce přišly i branky, ale zápas jsme nedohráli tak, jak jsme mohli,“ řekl Zdeněk Ščasný - kouč Teplic.

Slavia na domácí půdě remizovala s Jabloncem

Slavia remizovala v s Jabloncem 1:1 a ukončila sérii pěti porážek. Hosté v Edenu vedli od 29. minuty, kdy se trefil Filip Novák, ale ještě do pauzy srovnal Jiří Bílek. Pražané jako poslední tým v této ligové sezoně remizovali a v neúplné tabulce jsou devátí. Jablonec v nejvyšší soutěži popáté za sebou neprohrál a zůstal třetí.

Slavia musela kvůli disciplinárnímu trestu za výtržnosti fanoušků uzavřít severní tribunu, kde sídlí „kotel“. V Edenu tak v úvodu panovala poklidná atmosféra, protože nejvěrnější příznivci červenobílých začali na kraji hlavní tribuny fandit až po čtrnácti minutách.

„Byť jsme chtěli začít utkání aktivně, opak byl pravdou. Vstoupili jsme tam svázaní, prvních pět minut jsem nevěřil svým očím, co se to děje. Jako bychom tam nebyli. Se štěstím jsme to přežili a pak jsme si na hru Jablonce zvykli. Jablonec je v pohodě, má spoustu technických hráčů a všichni viděli, že byl kombinačně zdatnější. Do půle jsme ale vyrovnali ze standardky, věděli jsme, že z nich máme šanci. Gól zvedl hráčům sebevědomí, ve druhé půli si začali víc věřit a Jablonec už to měl těžší,“ pravil slávistický kouč Beránek.

Liberec stáhl náskok Slovácka a znovu remizoval

Liberečtá protáhli domácí neporazitelnost na 13 utkání. Slovácko poslal v prvním poločase do vedení parádní střelou z 25 metrů Šumulikoski a vzápětí zvýšil Kalouda. Po změně stran však Liberec využil velký tlak, dočkal se prvního gólu po 369 minutách a Delarge s Pavelkou zařídili již sedmou remízu Slovanu v sezoně.

Plzeň i Sparta zvítězily

Oba favorité na titul ve svých zápasech nezaváhali. Sparta si v sobotu poradila s Brnem, Plzeň i díky hattricku Tecla uspěla na hřišti Mladé Boleslavi. Více čtěte ZDE.

Slovácko po velmi dobrém vstupu do ligy prohrálo poslední dva zápasy, ale v Liberci znovu prokázalo svou dobrou produktivitu. To Liberec dlouho potvrzoval, že až na vydařené utkání s Ostravou (6:0) se v útoku převážně trápí.

„Slovácko bylo v první půli lepší. Nám se nedařilo pokrývat Doška, který zapojoval do hry jejich křídla. Soupeř dal ze dvou akcí dva góly a dostali jsme se do problémů. Jsem ale rád, že jsme se s tím vyrovnali a dokázali zápas srovnat,“ pravil liberecký trenér Samuel Slovák.

Přestřelka v Hradci patřila Českým Budějovicím

Pátá porážka v řadě ještě více přirazila fotbalisty Hradce Králové na dno tabulky první ligy. Prohráli 2:3 s Českými Budějovicemi, které se tak dostaly z pásma sestupu a Hradci odskočily už na pět bodů. Dvěma góly se o to postaral Michal Škoda, trefil se i Jakub Hora. Za domácí snižovali Aleš Čermák a Pavel Dvořák.

Hradec je v problémech - a to nejen v tabulkových. Proti kouči Prokopcovi se postavili fanoušci, kteří tým nepodporovali kvůli trenérovým slovům po minulé prohře v Příbrami, kdy je přirovnal k opilcům. Tým se navíc trápí v útoku, což měli vylepšit útočníci Kulič s Vaněčkem, kteří se do kádru vrátili po zranění.

„Neřeknu nic chytrého, odjíždíme spokojeni. Byl to důležitý zápas, takzvaně o šest bodů. Prvních třicet minut se mi líbilo, domácí jsme zlobili. Měli jsme střed hřiště a dali jsme dvě branky. Jenže pak jsme zalezli a čekali jsme na smrt. Do přestávky jsme přežili, ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat stejně jako na začátku,“ hodnotil hostující kouč Luboš Urban.

11. kolo první fotbalové ligy

Slavia Praha - Baumit Jablonec 1:1 (1:1)

Branky: 45. Bílek - 29. F. Novák. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Hájek. ŽK: Baéz, Latka, Juhar, M. Černý - Rossi. Diváci: 3943.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 4:1 (1:0)

Branka: 42. Ljevakovič, 52. Mahmutovič, 55. Vůch, 65. Salami - 78. Mikuš. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Štěrba. ŽK: Salami, Táborský, Kapolongo - Mosquera, Pauschek. Diváci: 5496.

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 2:2 (0:2)

Branky: 67. Delarge, 71. Pavelka - 30. Šumulikoski, 32. Kalouda. Rozhodčí: Paták - Moláček, Mokrusch. ŽK: Ďubek - Diviš, Šimko, Došek, Kuncl. Diváci: 3802.

Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 2.3 (0:2)

Branky: 63. A. Čermák, 73. Dvořák - 21. a 64. Michal Škoda, 30. Hora. Rozhodčí: Kovařík - J. Paták, Dobrovolný. ŽK: Križko, Kuciak, Vaněček - Herzán, Kladrubský, Hora, Linhart. ČK: 89. Križko. Diváci: 2555.

Zbrojovka Brno - Sparta Praha 1:3 (0:1)

Branky: 73. Košťál - 13. L. Krejčí, 61. Dočkal z pen., 70. Lafata. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Hock. ŽK: Schuster, Malík. ČK: 59. Hladký (všichni Brno). Diváci: 8262.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)

Branky: 12., 78. a 80. Tecl. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Pilný. ŽK: Kysela, Skalák, Hůlka, Bořil, Navrátil, Magera - Limberský, Procházka, Hejda. Diváci: 4653.