Fotbalová Slavia schytala v Olomouci pětibrankový příděl

16:29aktualizováno  22:46
OLOMOUC - Fotbalisté Slavie na úvod jarní části první ligy utrpěli v Olomouci debakl 1:5. Za Sigmu se při svých debutech dvakrát prosadili Slovák David Depetris a Tomáš Zahradníček, jenž přidal i dvě asistence. Přesně mířil také Martin Pospíšil, za hosty snížil Francouz Damien Boudjemaa.

Aleš Škerle z Olomouce (vpravo) a Damien Boudjemaa ze Slavie. foto: ČTK

Pražané, kteří dohrávali utkání 17. kola bez vyloučeného Milana Nitranského, zůstávají bod od sestupového pásma. Hanáci přerušili šestizápasovou sérii bez vítězství.

Slavia začala na Andrově stadionu aktivně, ale do vedení šli v osmé minutě domácí. Plšek na hranici pokutového území přistrčil míč Zahradníčkovi, který nepovedeným centrem překonal gólmana Rakovana. "Pro mě to byl pohádkový start, i když musím přiznat, že první branka byl pokus o centr a spadlo mi to tam," uznal Zahradníček.

Ostatní výsledky

1. SC Znojmo - Vysočina Jihlava 0:0

1. FK Příbram - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0) Branka: 34. Řezníček.

1. FC Slovácko - Baumit Jablonec 1:0 (1:0)

Za čtyři minuty už vedla Olomouc o dvě branky. Pospíšil našel Depetrise, který se v šestnáctce obtočil okolo Škody a přesně zakončil. Slovenský útočník argentinského původu přitom Hanáky definitivně posílil až v pátek.

Hosté se snažili zareagovat na nepříznivý vývoj a prezentovali se šancemi Necida a Vošahlíka. V obou případech si však bez větších problémů poradil brankář Zlámal.

Povedenou půlhodinu Sigma podtrhla třetím gólem. Zahradníček sklepl hlavou míč Depetrisovi a ten i svou druhou velkou příležitost chladnokrevně proměnil. Slovenský reprezentant mohl před pauzou zkompletovat hattrick, ale jeho střelu z dálky zneškodnil Rakovan.

"Depetris trénoval od úterý, měl nácvik, ale moc nechtěl nastoupit, neměl dlouho přípravu s míčem. Až dnes jsme ho přesvědčili, že bude hrát tolik, kolik vydrží, a nakonec hrál skoro devadesát minut," přiblížil kouč Olomouce Zdeněk Psotka.

Domácí v nastavení prvního poločasu znovu rozebrali obranu Slavie a čtvrtý zásah přidal po další Zahradníčkově asistenci Pospíšil. "Poločasové vedení nás samozřejmě překvapilo, protože Slavia má velkou kvalitu, ale vyšly nám brejky, dali jsme ze sedmi střel čtyři góly," uvedl Psotka.

Slavia nerezignovala a osm minut po pauze snížila. Další ligový debutant Boudjemaa napřáhl z téměř třiceti metrů a ranou k tyči zaskočil Zlámala. Naději hostů na případný zvrat ale v 69. minutě zmenšil Nitrianský, jenž za šlapák na Javůrka musel po druhé žluté kartě ze hřiště.

Tři minuty před koncem dokonal debakl Slavie svým druhým gólem Zahradníček, když hlavou zužitkoval Pospíšilův centr. "Sešívaní" v Olomouci prohráli pátý z posledních šesti ligových duelů. "Chci blahopřát Sigmě k výkonu, my jsme to nezvládli. Hlavně u soupeřovy přechodové fáze. Obranná čtveřice jim nechávala strašně moc prostoru," konstatoval Koubek.

Sigma Olomouc - Slavia Praha 5:1 (4:0)

Branky: 8. a 87. Zahradníček, 12. a 29. Depetris, 45.+1 Pospíšil - 54. Boudjemaa. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hock. ŽK: Plšek - Nitranský. ČK: 69. Nitranský. Diváci: 4721.

Olomouc: Zlámal - Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle - Zahradníček, Fall, Pospíšil, Javůrek (86. Karaš) - Plšek (58. Houska), Depetris (88. Chorý). Trenér: Psotka.

Slavia: Rakovan - Nitranský, Škoda, Neves, Zmrhal - Gecov, Lička (46. Smejkal) - Boudjemaa, Piták (90. Hrubý), Vošahlík - Necid. Trenér: Koubek.