Slavia na dně. Od Teplic dostala v Edenu největší výprask v historii

22:24aktualizováno  23:20
PRAHA - Fotbalisté Teplic rozdrtili v dohrávce 5. ligového kola Slavii na jejím hřišti 7:0 a připravili jí nejtěžší porážku v historii. Předchozí nejvyšší prohru 1:7 utrpěli červenobílí s Ostravou v roce 1954 a Slovanem Bratislava v sezoně 1959/60. V samostatné nejvyšší soutěži byl dosud nejtěžší porážkou Slavie debakl 0:5 v roce 1998 v Ostravě.

Záložník Slavie Karol Kisel si sundává kapitánskou pásku, poté co byl vyloučen foto: ČTK

Hlasy trenérů po utkání

Michal Petrouš (Slavia)
"Nedovedu si to vysvětlit. Ve fotbale jsem zažil hodně špatné situace, ale takovouhle ještě ne. Je to šílená prohra, nechci tomu věřit. Pořád doufám, že je to nějaký zlý sen. Je to obrovská ostuda a já jsem pod to podepsaný jako hlavní trenér. Neutíkám ze spoluzodpovědnosti, jako hlavní trenér jsem spoluviníkem. Uvidíme, co se bude dít. Nechci utíkat z boje, nechci ukvapeně říkat, že končím. Nechám si noc, vyspím se z toho a s chladnou hlavou se k tomu nějakým způsobem postavím. Určitě se tím vedení bude minimálně zabývat. Je třeba s chladnou hlavou vyhodnotit, co vše to zapříčinilo. Hodně to ale ovlivnilo, že jsme si čtyři góly dali skoro sami, z toho tři ze standardek."

Zdeněk Ščasný (Teplice)
"Takovýhle výsledek se nerodí každý rok. Vyhrát venku takovým rozdílem je hrozně příjemné, ale k soupeři až moc kruté. Myslím, že v minulém venkovním zápase v Olomouci jsme se prezentovali možná ještě lepším výkonem a nevyhráli tam. Jsem rád, jak jsme to zvládli, ale nebylo to tak jednoznačné. Hlavně po druhé brance jsme přenechali Slavii iniciativu. Druhá půle už byla jednoznačně v naší režii. Výši výsledku bych nepřeceňoval, hodně to ovlivnilo vyloučení Kisela. Z brejků nám tam pak padalo všechno. Jsme spokojení, ale je to svým způsobem i zavazující. Musíme pokračovat v těch výkonech, které jsou zatím nesmírně aktivní."

Severočeši dnes vedli po poločase po trefách Táborského s Jablonským 2:0, dalších pět branek přidali po změně stran, z toho čtyři po vyloučení domácího kapitána Kisela. Hattrick dal střídající Mahmutovič. Teplice vezou tři body ze Slavie teprve podruhé v historii a jsou čtvrté s dvoubodovou ztrátou na vedoucí duo Plzeň s Sparta. Naopak slávisté doma ani na třetí pokus nevyhráli a propadají se tabulkou.

Teplice přijely na Slavii jako jeden ze tří neporažených týmů v soutěži a úspěšný vstup do sezony je vyzbrojil velkým sebevědomím. Na nově položeném trávníku, který čeká 30. srpna Superpohár mezi vítězem Ligy mistrů Bayernem Mnichov a šampionem Evropské ligy Chelsea, lépe kombinovaly a během úvodní půlhodiny vytěžily dvougólové vedení. Ve čtvrté minutě se ještě zastřeloval Litsingi, v jedenácté minutě už ale hosté vedli.

Na rohový kop si naskočil bývalý slávista Táborský a Černý zachytil jeho hlavičku až daleko za brankovou čárou. Vzápětí měl na noze zvýšení Lüftner, ale po centru na zadní tyč těsně minul. Africké akvizice hostů dělaly svým pohybem Pražanům velké problémy. Severočeši ovládali střed pole, ke gólům je ale nasměrovaly centrované míče. V 27. minutě si na Krobův přímý kop naběhl Jablonský a tečí zvýšil. Podle všeho ale pomezní sudí přehlédl ofsajd.

Domácí až poté trochu přidali, do pauzy si ale žádnou větší šanci nevytvořili. Výjimkou byla tvrdá Dostálova střela, s níž si poradil Grigar. Kouč Petrouš poslal místo Juhara na trávník Koreše a po jeho akci hned zkraje druhé půle pálil nad Petrák. Slávisté se snažili o zkorigování stavu, jejich naděje ale pohřbila špatná Bortelova malá domů, kterou v 64. minutě vystihl střídající Mahmutovič a do prázdné branky přidal třetí gól. Vzápětí se trefil i Litsingi, asistent jeho gól ale kvůli údajnému ofsajdu neuznal.

O pět minut později zhasly i poslední zbytky nadějí Pražanů na zvrat. Sudí Kovařík ukázal Kiselovi během pár sekund dvě žluté karty a vyloučil ho. Hosté proměnili závěr duelu v exhibici. Nejprve se v 72. minutě prosadil hlavou Matulu, pak křížnou střelou zaznamenal svou druhou brankou v zápase Mahmutovič. O chvíli později stejný hráč zkompletoval hattrick a málo vídané skóre uzavřel Ljevakovič.

Slavia Praha - FK Teplice 0:7 (0:2)

Branky: 64., 79. a 87. Mahmutovič, 11. Táborský, 28. Jablonský, 72. Matula, 90. Ljevakovič. Rozhodčí: L. Kovařík - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Zmrhal, Dostál, Kisel, Nitrianský - Ljevakovič, Matula, Táborský. ČK: 69. Kisel. Diváci: 6458.
Slavia: Černý - Nitrianský, Bortel, Kolařík, Dostál (66. Fenin) - Zmrhal, Petrák - Štěpán, Kisel, Juhar (46. Koreš) - Škoda (66. Škutka). Trenér: Petrouš.
Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Ljevakovič - Litsingi, Vachoušek (80. Jindráček), Táborský, Nivaldo (82. Krátký) - Salami (50. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.