Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Plzeň v boji o LM prohrávala, nakonec ale divokou přestřelku zvládla

17:30aktualizováno  19:28
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně vstoupili do boje o Ligu mistrů výhrou 4:3 nad Željezničarem Sarajevo v úvodním duelu 2. předkola. Soupeř sice vedl po gólu Tomislava Tomiče, ale Plzeň přetavila převahu ve dva góly Daniela Koláře a trefy Mariána Čišovského a Františka Rajtorala. Sarajevo však zásluhou Vernese Selimoviče a Saeda Bučana udrželo naději do domácí odvety, ve které mu příští týden stačí i jednogólové vítězství.

Radost fotbalistů Plzně Daniela Koláře (vlevo) a Františka Rajtorala foto: Mafra - Ladislav Němec

Plzeň - Sarajevo 4:3 (0:0)

Branky: 66. a 76. Kolář, 63. Čišovský, 81. Rajtoral - 52. Tomič, 78. Selimovič, 85. Bučan. Rozhodčí: Muňiz - Miranda, Suárez (všichni Šp.). ŽK: Horváth - Jamak, Selimovič, Urdinov, Bučan, Tomič. Diváci: 10.381.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral, Kolář (83. Ďuriš), Petržela (55. Kovařík) - Tecl (55. Wágner). Trenér: Vrba.
Sarajevo: Hadžič - Zeljkovič, Kerla, Škaljič, Urdinov - Hasanovič (26. Sadikovič), Tomič - Selimovič (87. Hodžič), Jamak, Bučan - Adilovič (77. Bajič). Trenér: Osim.

Plzeň byla po celý zápas aktivnějším týmem, diktovala tempo hry, vytvářela si šance, ale selhávala při jejich proměňování. Neuspěli Darida, Čišovský a především Tecl, který neukončil jarní střeleckou smůlu. Dvakrát ztroskotal na brankáři Hadžičovi. Bosenský gólman mu nejprve parádním reflexivním zákrokem zlikvidoval hlavičku zblízka. Ve 41. minutě k plzeňskému útočníkovi zas propadl míč ve vápně, ale Tecl trefil jen Hadžiče. Do poločasu ještě selhal Rajtoral, který v dobré pozici pálil těsně vedle.

Po změně stran přišel šok. Željezničar, který do té doby všemožně zdržoval a nesnažil se hrát fotbal, zaútočil a Tomič poslal hosty do vedení první střelou na plzeňskou bránu v zápase. Trenér Vrba na to ihned zareagoval poslal do hry střídající Wágnera s Kovaříkem místo Tecla s Petrželou a Plzeň ožila. Kolář ještě těsně minul, ale v 63. minutě už srovnal Čišovský. Slovenský stoper si na zadní tyči počkal na odraženou střelu Daridy a poslal míč do branky.

Fotbalista Plzně David Limberský (vpravo) a Vernes Selimović ze Željezničaru Sarajevo

Za další tři minuty už Plzeň vedla a znovu u toho byl reprezentant Darida. Ve vápně se prodral ke střílenému centru Kovaříka, jeho pokus ještě zastavil pohotový Hadžič, ale Kolář už z dorážky skóroval. O deset minut později pak opět Kolář přidal třetí gól střelou z hranice pokutového území po zemi k tyči. Jenže místo uklidnění se Plzeň snažila rozhodnout už doma, tlačila se do útoku a přišla přestřelka.

ON-LINE REPORTÁŽ ZDE

Nejprve snížil Selimovič, vzápětí vrátil Plzni dvoubrankový náskok Rajtoral, který dorážkou zakončil akci, při níž Horváthovi jeden z obránců vykopával míč z prázdné branky. Željezničar si ale na západ Čech přivezl neskutečnou produktivitu a i třetí střelu na branku proměnil v gól. To když brejk zakončil střelou k tyči Bučan. Plzeň tak sice vyhrála, ale na horké bosenské půdě bude muset o postup ještě hodně bojovat.