Boleslav ukončila výhrou na Slovácku venkovní nezdary

20:10aktualizováno  22:17
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili ve 4. kole první ligy v Uherském Hradišti nad Slováckem 2:0 brankami Jasmina Ščuka a Jana Kysely. Tímto výsledkem ukončila Mladá Boleslav sérii osmi zápasů bez vítězství na soupeřově hřišti. Naopak Slovácko vyšlo poprvé po šesti zápasech gólově naprázdno.

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav. Radost fotbalistů Boleslavi foto: ČTK

Hlasy trenérů po utkání

Svatopluk Habanec (trenér Slovácka)
"První poločas byl z naší strany solidní. V našem projevu byla fotbalovost a agresivita. Bohužel po chybě při odraženém míči jsme nechali volného hráče na šestnáctce a inkasovali první branku. Byl to první hřebíček do naší psychiky. Měli jsme pár slibných pozic, které jsme neproměnili. Druhý poločas byl hrozně rozkouskovaný fauly a střety. Když trefil Kysela odražený míč pod břevno, tak to byl druhý hřebíček do psychiky. Utrpěli jsme třetí prohru ze čtyř zápasů. Nová posila Petr odvedl jeden z našich nejlepších výkonů. Naopak Valenta se zatím přihrávkově vyloženě trápí, stojí nás to hodně sil při ztrátách míčů."

Ladislav Minář (trenér M. Boleslavi)
"Měli jsme dva cíle. Potvrdit body po domácím vítězství s Libercem a také napravit bodový výpadek v Ostravě a posunout se v tabulce. Podali jsme velmi dobrý taktický výkon celého kolektivu. Mohli jsme přidat i další tři góly. Cítil jsem tentokrát zodpovědnost celého týmu na rozdíl od zápasu v Ostravě, kam jsme si přijeli zahrát fotbal. Hodně jsme zapracovali na týmovém duchu. Slovácko spoléhalo na nepříjemné nakopávané míče a nebezpečné standardní situace."

Snaha o útočnější pojetí hry vydržela Slovácku necelou čtvrthodinu. V sestavě domácích se už objevila olomoucká posila Petr, na hrotu útoku zůstal Ondřejka. Právě on se dostal ve 12. minutě po sólovém úniku do vážnější střelecké příležitosti, kterou ale prováhal.

"Do zápasu jsme vstoupili dobře, měli jsme tlak. Bohužel jsme šance neproměnili. Ve druhém poločase jsme vypadli ze hry a už jsme si nic kloudného nepřipravili," hodnotil zápas nový hráč Slovácka Jakub Petr. Před utkáním s týmem absolvoval jen dva tréninky a přiznal, že mu ke konci chyběly síly. Boleslav spoléhala na rychlé protiútoky. Po jednom z nich pomohla chyba domácích zadáků Chramostovi k sólovému útoku, který zakončil střelou do tyče.

Slovácko ještě jednou zahrozilo ze standardní situace, Trousilova střela hlavou ale minula cíl. Postupně boleslavští fotbalisté převzali iniciativu, která jim vynesla ve 20. minutě vedoucí branku. Po rohovém kopu se míč odrazil ke Ščukovi, jenž tvrdou střelou překonal brankáře Melichárka. Po inkasovaném gólu se sice Slovácko pokoušelo otevřít hru, snaha ale končila na pozorně bránících zadácích soupeře.

Rychlonohý Chramosta zahrozil ještě jednou před koncem poločasu, jeho šanci na zvýšení náskoku zmařil včasným vyběhnutím brankář Melichárek. "První půlka byla z naší strany určitě lepší. Fotbalový nádech dal naší hře nový hráč Petr. V naší hře nechyběla agresivita," pochválil navzdory nepříznivému výsledku své svěřence kouč Slovácka Svatopluk Habanec, který jen litoval chyby při inkasovaném gólu.

Po změně stran výrazně poklesla herní kvalita na obou stranách. Z boleslavského projevu byla patrná snaha udržet výsledek. Trenér Habanec se pokusil oživit výkon Slovácka střídáními. Po nich se sice projev domácích útočně zlepšil, ovšem myšlenky na vyrovnání vzal domácím fotbalistům v 72. minutě obránce Kysela, k němuž se dostal po rohovém kopu odražený míč a tvrdou střelou ze pětadvaceti metrů přidal druhou branku. Po ní se už Slovácko nezmohlo na vážnější odpor.

"Napálil jsem míč směrem na branku. Naštěstí střela zapadla přímo pod břevno. Druhý poločas jsme hráli zataženěji. Ale soupeře jsme do žádné šance nepustili, dostal se maximálně před trestné území," popsal úspěšnou střelu i boleslavskou taktiku střelec druhého gólu Kysela.

"Cítil jsem už v týdnu po vítězství nad Libercem z týmu kompaktnost a zodpovědnost. Mám z našeho výkonu dobrý pocit a radost. Kluci si vzali k srdci kritiku po prohře v Ostravě," poznamenal po utkání trenér Boleslavi Ladislav Minář, který prožil část své fotbalové kariéry v týmu Slovácka v roli výkonného ředitele. Navíc má bydliště v Uherském Hradišti. "Hráče jsem ale nemotivoval nějakými prémiemi. Mají sami dostatečnou motivaci," podotkl Minář.

4. kolo první fotbalové ligy - sobotní zápasy

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky: 20. Ščuk, 72. Kysela. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Pilný. ŽK: Košút, Daníček - Ščuk, Kúdela, Jarolím. Diváci: 4359.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Košút, Trousil, Kubáň - Volešák (65. Haša), Daníček, Petr (67. Rada), Valenta, Martan (46. Kerbr) - Ondřejka. Trenér: Habanec.¨
Ml. Boleslav: Miller - Kysela, Kúdela, Johana, Fabián - Ščuk, Jarolím - Zahustel, Chramosta (90. Jeslínek), Štajner (78. Bořil) - Nešpor (87. Štípek). Trenér: Minář.

2. FK Příbram - Zbrojovka Brno 2:1 (0:0)
Branky: 79. Tarczal, 84. Pilík - 73. Zavadil z pen. Rozhodčí: Ochotnický - Filípek, Vlasjuk. ŽK: Hájovský, Mareš, Abraham - Kroupa, Kaščák, Husár. Diváci: 3267.
Příbram: Hruška - Jugas, Mišůn, Hájovský, Divíšek - Mareš (59. Stratil), Abraham (76. T. Pilík), Mašán, Tarczal, Danoski - Krbeček (28. Řezníček). Trenér: Straka.
Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Husár - Pašek (60. Frejlach), Kaščák, Zavadil, Traoré - Markovič (67. Škoda), Kroupa. Trenér: Grmela.

Sigma Olomouc - FK Teplice 2:2 (1:0)
Branky: 15. Varadi, 88. Doležal - 75. Mahmutovič, 83. Táborský. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Peřina. ŽK: Šindelář, Lietava, Vidlička, Koutný - Grigar, Ljevakovič. ČK: 66. Varadi (Olomouc). Diváci: 4920.
Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Koutný, Javůrek - Šindelář, Pospíšil (86. Ordoš), Navrátil - Varadi, Lietava (76. Doležal), Falta (90. Karaš). Trenér: Kotůlek.
Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Litsingi, Vachoušek, Jindráček (74. Mahmutovič), Ljevakovič, Nivaldo (90. Vůch) - Salami (61. Táborský). Trenér: Ščasný.

16. Znojmo 3 0 2 1 1:5 2

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...