Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Fotbalová liga: Boleslav se po výhře nad Brnem odlepila ode dna tabulky

17:05aktualizováno  17:13
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi se dočkali první ligové výhry v sezoně. Jeden z aspirantů na pohárové příčky v utkání 6. kola porazil Brno 3:0 a odlepil se z posledního místa v tabulce na čtrnáctou pozici o skóre před nedělního soupeře. Na konci první půle poslal favorita do vedení Tomáš Přikryl, po změně stran se při premiéře v domácím dresu prosadila posila Ruslan Mingazov a třetí trefu vzápětí přidal střídající Jan Chramosta.

Brankář Mladé Boleslavi Luděk Vejmola. foto: Lidové noviny

6. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 3:0 (1:0)

Branky: 39. Přikryl, 63. Mingazov, 66. Chramosta. Rozhodčí: Ardeleanu - Hrabovský, Horák. ŽK: Buchta (Brno). Diváci: 2831.

Zbrojovka v Boleslavi v lize nevyhrála poosmé za sebou a nenavázala na minulé vítězství nad Spartou.

Mladoboleslavský trenér Uhrin nasadil všechny tři posily, které středočeský klub získal v reprezentační pauze - stopera Chaluše, záložníka Hubínka a nejčerstvější akvizici křídelníka Mingazova. Také Brno postavilo novou tvář Juhara a kvůli několika absencím v sestavě hrálo s pěti obránci.

Mladé Boleslavi se zpočátku proti hostujícímu obrannému valu nedařilo a první šanci viděli diváci až v 27. minutě, kdy po Fleišmanově centru vyškrábl hlavičku Matějovského do horního rohu brankář Melichárek. O sedm minut později mohli jít do vedení hosté, Pilík po křížné přihrávce postupoval sám na gólmana Vejmolu, jenže selhal a zamířil nad.

Utkání jinak provázela řada nepřesností a na trávníku bylo znát, že hrají týmy ze dna tabulky. Fotbalovou šeď první půle osvítila až parádní akce z 39. minuty. Pauschek se v rohu pokutového území zbavil obránce, nahrál před branku a Přikryl elegantní a pohotovou patičkou umístil balon do sítě. Boleslav skórovala po 250 minutách.

Domácí vstoupili aktivně i do druhé půle a vidět byla zejména nová posila Mingazov. Hned ve 46. minutě se od křídelníka hostujícího v Boleslavi ze Slavie jen těsně mimo odrazil balon, který do něj pod tlakem napálil brankář Melichárek. Pak záložník z Turkmenistánu střílel těsně nad.

Marek Matějovský.
Zprava Jiří Fleišman z Mladé Boleslavi a Tomáš Pilík z Brna.

Mingazov se dočkal v 63. minutě. Po pasu od Matějovského z hloubi vlastní poloviny nasprintoval do sóla a svou premiérovou trefu v mladoboleslavském dresu okořenil nekompromisní ranou pod břevno.

Vzápětí novou domácí akvizici vystřídal Chramosta a po minutě na trávníku zvýšil už na 3:0, když se prosadil křížnou střelou na zadní tyč. Boleslav potvrdila, že na Brno doma umí. Na svém stadionu mu v posledních sedmi zápasech dala 24 branek. Zbrojovka se nedočkala ani čestného gólu, Fortes totiž v 80. minutě mířil vedle.