Dukla porazila poslední Příbram 1:0 a poprvé na jaře zvítězila

19:57aktualizováno  22:17
PRAHA - Fotbalisté Dukly si ve třetím jarním zápase první ligy připsali první vítězství. Pražský tým v domácí předehrávce 19. kola porazil poslední Příbram 1:0 brankou Vojtěcha Přeučila z druhého poločasu. Dukla zůstává v neúplné tabulce šestá, Příbram venku prohrála pošesté za sebou a na nesestupové příčky ztrácí dál bod.

Dukla Praha - 1. FK Příbram. Obránce Dukly Tomislav Božič (vlevo) a útočník Příbrami Tomáš Krbeček foto: ČTK

Dukla Praha - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)

Branka: 69. Přeučil. Rozhodčí: Matějek - Kordula, Hájek. ŽK: Mašán (Příbram). Diváci: 1724.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Božič - Gedeon, Borek, Malý (90. Ouedraogo) - Přeučil (78. Kalouda), Marek, Néstor (32. Hašek). Trenér: Kozel.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Koukal, Mašán (78. Wágner), Tarczal, T. Pilík (81. Šlapák), Krbeček - Střihavka (70. Valenta). Trenér: Marko.

"Jsem spokojený s bojovností, nasazením a vůlí mužstva jít za vítězstvím, i když mu to moc nešlo. Pro ten náš fotbal ani to hřiště momentálně moc nenahrává a soupeř hrající o bytí a nebytí byl nepříjemný," uvedl domácí trenér Luboš Kozel.

Po dvaceti minutách se totiž na Julisce dostala do první větší šance Příbram, ale Mašánovu a Koukalovu akci zakončil Krbeček jen do náruče domácího brankáře Rady. Kuvajťan Mašán, který v minulém kole s Teplicemi oslavil prvoligový debut dvěma góly, byl vidět i dnes a svými průniky zaměstnával obranu domácích. Příbram se snažila útočit, ale chyběla jí přesnost i razance. Jugasovu dalekonosnou střelu Rada vyboxoval, brankář Dukly si poté poradil i se slabým Koukalovým pokusem z otočky.

Dejvický celek si svou největší příležitost schoval až na konec prvního poločasu, když Marek štiplavou ranou protáhl hostujícího brankáře Hrušku. "Snažili jsme se hrát, ale nic moc jsme nevyprodukovali, byli jsme trošku ukvapení a hektičtí. Příbram určitě byla nebezpečnější a dostávala se do zakončení," poznamenal Kozel. "Byl to zápas, kterému by slušela spíš remíza. My jsme v podstatě měli střely, zakončení, když jsme doháněli výsledek, tak tam byly závary. Z pětky jsme netrefili bránu, samozřejmě domácí brankář Rada velmi dobře zachytal," konstatoval trenér hostů Karol Marko.

Laciný gól, zlobil se příbramský kouč Marko

Dukla mohla jít hned po přestávce do vedení, ale Přeučil prudkou hlavičkou minul branku. V 59. minutě prokličkoval pokutovým územím hostů Borek, jenž přízemním pokusem těsně minul tyč. Bývalý záložník Příbrami mířil mimo tři tyče i o chvíli později. Domácí ožili a začali soupeře přehrávat. V 69. minutě trefil Marek halfvolejem břevno, odražený míč se dostal k Přeučilovi a ten ho zblízka dorazil do branky. "Padl z takové dvojchyby, kdy stoper ztratí na půlce míč, potom to tam neodkopli a sám v obraně chyběl. Myslím, že jsme prohráli velmi laciným gólem," doplnil slovenský kouč, jehož svěřenci venku podvanácté za sebou nezvítězili.

Blízko druhého úspěchu byl aktivní Borek, který nejprve po Hruškově chybě zamířil do boční sítě a poté hlavou ze slibné pozice minul. Na druhé straně měl možnost střídající Wágner, ale Rada si s jeho pokusem poradil. Gólman Dukly pak v nastaveném čase vytáhl výborný zákrok na čáře a zachránil svému týmu těsnou výhru. Pražané s Příbramí neprohráli ani ve čtvrtém vzájemném ligovém zápase a poprvé proti středočeskému celku udrželi čisté konto.

Výsledek druhého zápasu

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 62. Juhar. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Peřina. ŽK: Michal Škoda - Bortel, Vošahlík. Diváci: 4102.
Brno: Doležal - Husár, Pernica, Brabec, Hyčka (84. Traoré) - Pašek (57. Kunc), Šoljič, Zavadil, Mezlík - Švancara (61.  Přerovský), Michal Škoda. Trenér: Čuhel.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Čonka - Gecov (46. Zmrhal), Juhar, Petrák, Mičola (90. Šimeček) - Škutka (66. Milan Škoda), Vošahlík. Trenér: Rada.